دانشمندان می گویند که فاضلاب می تواند به عنوان “سیستم هشدار اولیه” برای شیوع جدید Covid-19 عمل کند – RT World News

محققان ادعا می كنند كه سوء استفاده از ویروس Covid-19 در فاضلاب می تواند به عنوان “سیستم هشدار دهنده اولیه” شناخته شود.

دانشمندان در تلاشند تا سیستمی را بسازند که به وسیله آن می توان از فاضلاب فاضلاب استفاده کرد و هشدارهای لازم را در مورد بیماریهای عمومی در مورد بیماری در حدود یک هفته قبل از آزمایشهای تشخیصی ارائه داد.

“فاضلاب دروغ نمی گوید ، و منعکس کننده چیزی است که توسط مردم در طی چند ساعت دفع می شود.” محقق برجسته کریستوف اورت از انستیتوی فدرال علوم و آبزیان سوئیس (Eawag) در بیانیه ای گفت.

در حالی که غلظت در نمونه های اخیر بسیار زیاد است ، محققان شگفت زده شدند که آنها همچنین قادر به شناسایی ویروس در غلظت های بسیار کم در نمونه های فاضلاب جمع آوری شده در ماه فوریه بودند.
همچنین در rt.com
“بوی بسیار زیاد بود”: DOZENS تجزیه جسد یافت شده در کامیون های غیر یخچال در خانه تشییع جنازه نیویورک“ما انتظار نداشتیم كه از قبل بتوانیم یك سیگنال را در فاضلاب از لوگانو ، تنها با یك و از زوریخ ، با شش مورد شناخته شده اندازه بگیریم.” گفت: تامار کوهن ، استاد انستیتوی فدرال فن آوری لوزان سوئیس.

این تیم موفق شد ویروس را در تمام نمونه هایی که از لوزان ، زوریخ و لوگانو تجزیه و تحلیل کرده اند ، تشخیص دهد.

Eawag گفت ، توانایی تشخیص غلظت ویروسی کم در فاضلاب نشان می دهد که می توان با تجزیه و تحلیل 300 نمونه اضافی که در حال حاضر در انبار منجمد هستند ، به صورت گذشته نگر ردیابی منحنی عفونت Covid-19 را ردیابی کرد.

اخبار مرتبط  تایلند زندان ها را به جاذبه های گردشگری تبدیل می کند - RT World News
همچنین در rt.com
“نیازی به ایجاد زنگ غیر ضروری نیست”: پزشکان خواستار ایجاد آرامش در رابطه با افزایش فشار رسانه ها در مورد سندرم التهابی مرتبط با کووید 19 در کودکان هستندهدف اصلی تحقیق ، ردیابی گذشته نیست ، بلکه علامت هر گونه تجدید حیات در مواردی است که کشور از حالت قفل خارج می شود. “با نمونه از 20 تصفیه خانه بزرگ که در سوئیس توزیع شده اند ، می توانیم فاضلاب فاضلاب را از حدود 2.5 میلیون نفر کنترل کنیم.” اورت گفت

در حالی که دانشمندان تاکنون با این روش موفقیت خوبی داشته اند ، آنها گفتند که هنوز هم باید چنین باشد “بیشتر بهینه سازی شده” قبل از نتیجه گیری قوی.

این هفته ، شرکت Biobot Analytics در ایالات متحده مستقر در ایالات متحده 4.2 میلیون دلار برای فناوری نظارت بر فاضلاب جمع آوری کرده است ، به این امید که بتوانند ویروس و نقاط داغ نقاط مختلف ایالات متحده را ردیابی کنند.

محققان استرالیا همچنین از ابتدای این ماه قصد دارند از آنالیز فاضلاب گسترده برای شناسایی جوامع پرخطر استفاده کنند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *