دانشمندان نوع جدیدی از زلزله قدرتمند BOOMERANG را کشف می کنند که باعث ایجاد بوم های صوتی در زیر زمین می شود – RT World News

برای اولین بار در تاریخ ، دانشمندان وجود زمین لرزه های مرموز و بسیار قدرتمند “بومرنگ” را تأیید کرده اند و این امکان وجود دارد که حتی انواع ویران کننده دیگری از وقایع لرزه نگاری را نیز باز کنید.

محققان به سرپرستی استفان هیکس ، زلزله شناس زلزله در کالج امپریال لندن ، داده های 39 لرزه نگار قرار داده شده در نزدیکی میانه اقیانوس اطلس را برای نظارت بر فعالیت لرزه نگاری مورد مطالعه قرار دادند و سرانجام شواهدی از لرزه نویسی تئوریزه اغلب اما تئوریزه اما هرگز شاهد نبودند. “پارگی برگشتی”

زمین لرزه ای به بزرگی 7.1 ریشتر در اوت سال 2016 در ساحل لیبریا 650 مایل در ساحل لیبریا ، قدرتمند اما تا حدودی قابل توجه نبود ، تا زمانی که داده های لرزه ای نشان داد که یک ناهنجاری بزرگ اتفاق افتاده است.

“گرچه ساختار گسل ساده به نظر می رسد ، اما چگونگی رشد زلزله نبود ، و این کاملاً بر خلاف چگونگی انتظار ما از زمین لرزه بود ، قبل از شروع تجزیه و تحلیل داده ها ،” هیکس گفت.

قبل از چرخش به سمت خود و بالا آمدن از قسمت فوقانی گسل با سرعت Supershear تقریباً 11000 مایل در ساعت ، به سمت شرق به سمت وسط اقیانوس اطلس حرکت کرد و به اندازه کافی سریع از نیویورک به آنجا رسید. لندن در کمتر از 20 دقیقه.

زمین لرزه ای در اعماق دریا بسیار سریع طی شد و معادل زمین شناسی یک رونق صوتی را در این فرآیند ایجاد کرد.

اخبار مرتبط  بلومبرگ تیتر را تغییر می دهد هنوز علیرغم واکنش شدید درباره مقاله مبنی بر اینکه چرا Covid-19 "روس های بیشتری را نکشید" - RT World News

“به بهترین دانش من ، این اولین بار است که گزارش شده است ،” ژوفیزیکدان گفت Yoshihiro Kaneko از GNS Science در نیوزیلند.
همچنین در rt.com
هشدار تسونامی برای چند ساعت پس از زمین لرزه ای به بزرگی 7.8 ریشتر که در خارج از ساحل در آلاسکا رخ داد صادر شدرمز و راز باقی مانده است که به طور مکرر چنین لرزه های بومرنگ است و چند نفر به اندازه کافی سریع حرکت می کنند تا این زیرزمین ها را ایجاد کنند “رونق صوتی” برخی در جامعه علمی حتی گمانه زنی کرده اند که زمین لرزه به بزرگی 9.0 توهوکو که در سال 2011 با عواقب ویرانگر ژاپن را لرزاند ، ممکن است برخی از این اثرات پارگی بومرنگ را به نمایش بگذارد.

“این ممکن است در واقع شایع تر از آنچه فکر می کنیم ،” کانکو افزود.

درک درست ماهیت غافلگیرانه این زمین لرزه ها به ما کمک می کند تا مدل های بهتری تولید کنیم و با دقت بیشتری پیش بینی کنیم که در آینده و در چه شرایطی ممکن است وسایل اعتصاب زده شوند ، سیستم های هشدار دهنده اولیه و شاید روش های ساخت و ساز در مناطق پرخطر.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *