دانشمندان هشدار دادند سلطنت ترور در سال 2020 همچنان فعال ترین آتشفشان ایسلند است که در آستانه فوران است – اخبار جهانی RT

دانشمندان در ایسلند سطح خطر آتشفشان گریمسوتن را افزایش داده و هشدار داده اند که اکنون نشانه های متعددی وجود دارد که به زودی فوران می تواند رخ دهد.

این آتشفشان در سال 2011 با فوران یک ستون خاکستر 20 کیلومتری یک فوران غیرمعمول قدرتمند را تجربه کرد ، اما با فوران کوچکتر آتشفشان Eyjafjallajokull در سال قبل تحت الشعاع قرار گرفت ، که باعث قطع 100000 پرواز در یک اختلال بی سابقه شد.

اخیراً ، هنگامی که ماگمای جدید دوباره وارد محفظه های زیر آن می شود ، آتشفشان “در حال تورم” است و در نتیجه افزایش فعالیت حرارتی ، یخ های بیشتری را ذوب می کند. فعالیت های محلی زلزله نیز افزایش یافته است ، همه اینها نشان می دهد که به زودی فوران اتفاق می افتد.

زلزله شناسان اکنون در تلاش برای انبوهی از زمین لرزه ها هستند که ممکن است 10 ساعت طول بکشد و نشان دهنده هجوم ماگما به سطح زمین و فوران قریب الوقوع است.

اگرچه یک احتمال ناچیز است ، اما یک رویداد فوران در مقیاس مشابه سال 2011 می تواند وضعیت ناخوشایند صنعت هواپیمایی را که توسط شیوع ویروس ویران شده است ، تشدید کند.
همچنین در rt.com
تماشا: در حالی که آتشفشان ستون برجسته ای از خاکستر را آزاد می کند ، حومه اندونزی به تاریکی فرو می رودآتشفشان Grimsvotn در زیر یک سپر یخ پنهان شده است ، فقط یک پشته قدیمی در ضلع جنوبی آن قرار دارد ، جایی که جدیدترین فوران ها رخ داده است. Grimsvotn در 800 سال گذشته حداقل 65 فوران را تجربه کرده است ، و آن را به عنوان فوران بیشتر آتشفشان در این کشور تبدیل کرده است.

بین فوران های کوچکتر و جدیدتر به طور معمول چهار تا 15 سال فاصله وجود دارد ، در حالی که به نظر می رسد فوران های بزرگتر هر 150 تا 200 سال اتفاق می افتد و وقایع مهم در سال 2011 ، 1873 ، 1619 ثبت شده است.

اخبار مرتبط  اردوغان گفت: خروج شناور اکتشافی ترکیه حسن نیت را نسبت به یونان در میان اختلافات ارضی در مدیترانه نشان می دهد - RT World News

تولید گرما از آتشفشان در ماه های اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است ، که باعث افزایش سطح هشدار می شود و در حال حاضر بسیار زیاد است ، یخ های اطراف را ذوب می کند و یک دریاچه بزرگ و مخفی از آب مذاب را به عمق حدود 100 متر در زیر یخچال با ضخامت 260 متر ایجاد می کند در بالا.
همچنین در rt.com
ایسلند از بازدید کنندگان به SCREAM دعوت می کند تا بخار قفل را در یک کارزار عجیب گردشگری منفجر کنند (ویدئو)این زیرساخت های مجاور را به خطر می اندازد زیرا آب مذاب می تواند بدون هشدار از بین برود ، قبل از ظهور 45 کیلومتر از طریق تونل های آتشفشانی زیرزمینی عبور کند. اکنون عبور آب از این تونل ها کنترل می شود تا از بروز خسارات جانی در صورت جاری شدن سیل ناگهانی جلوگیری کند.

با این حال ، این حوادث ناگهانی سیل همچنین به طور چشمگیری فشار در آتشفشان را کاهش می دهد و حتی می تواند یک فوران کامل را تحریک کند.

مهربانانه ، در نتیجه یخ یخ بالای آتشفشان ، و مخزن آب مذاب در زیر ، خاکستر که از آتشفشان بیرون خواهد زد احتمالاً بلافاصله مرطوب خواهد شد.

اگرچه در سفرهای هوایی اختلالی ایجاد خواهد شد ، اما امیدوارم که در مقیاس رویداد Eyjafjallajokull نباشد ، اگرچه پیش بینی فعالیت آتشفشانی به سختی دشوار است ، همانطور که با فوران 2010 که جهان را از آن دور کرد ، اثبات می شود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *