دانشمندان چگونگی كنترل برآمدگی ملخ را با استفاده از مواد شیمیایی منفرد كشف كردند – RT World News

محققان یک سلاح مخفی احتمالی را کشف کرده اند که می تواند مورد استفاده قرار گیرد نه تنها انبوهی از ملخ های میلیارد دلاری که محصولات زراعی را در سراسر جهان به دام می اندازند ، بلکه آنها را به طور کامل از بین می برد.

شمشیربازهای غول پیکر ملخ از ژانویه تهدید کننده مواد غذایی میلیون ها انسان در آسیا و آفریقا بودند که همراه با آتش سوزی تنها دو طاعون بود که بشر قبل از آنکه کروناویروس در سراسر جهان گسترش یابد نگران نباشید.
همچنین در rt.com
هند و پاکستان باید “TWIN INVASION” از ملخ های شاخ آفریقا و ایران را ببندند ، هشدار می دهد سازمان مللاین گنجشک ها می توانند محصولات زراعی را ویران کنند و تقریباً فوراً روز به شب تبدیل شوند ، اما اکنون دانشمندان راز تغییر رفتار در میان ملخ های مهاجر را باز کرده اند: فرمونی به نام 4-vinylanisole (4VA).

4VA مختص فقط یک زیر گونه ملخ است اما می تواند راه را برای کشف فرومونهای کنترل کنترل مشابه در ملخهای دیگر هموار کند.

نویسندگان این مطالعه روشهای مختلفی برای سلاح سازی این فرمون در برابر ملخ را پیشنهاد می كنند ، یا با استفاده از آنها در مناطق خاص قبل از كشتن آنها به صورت انبوه و یا با استفاده از مهندسی های مهندسی كننده راه حل های منفعل تر ، كمتر نسل كششی.

“این مطالعه فرمون تجمع طولانی مدت پیش بینی شده اما هرگز پیش از این را توصیف نکرده است که وظیفه جمع آوری ملخ های انفرادی را در کنار هم قرار داده و آنها را به ملخ های متخاصم خطرناک خطرناک تبدیل می کند.” گفت لسلی ووشال ، متخصص مغز و اعصاب که مقاله ای را همراه با توضیح یافته های این مطالعه نوشت.

اخبار مرتبط  یونان قول داده تا آبهای سرزمینی را تا 12 مایل گسترش دهد. ترکیه زمانی گفته بود که این امر می تواند زمینه ای برای جنگ باشد - RT World News

https://www.youtube.com/watch؟v=vPvCdsyr8fE

محققان دریافتند که 4VA بر روی نرها و نرها و همچنین ملخ های جوان و پیر مؤثر است و با افزایش چگالی گنجشک ، به همین ترتیب مقدار 4VA در هوا نیز افزایش یافت.

فقط چهار یا پنج ملخ انفرادی که در آنجا جمع می شدند ، همه چیزهایی بود که برای شروع تولید و انتشار 4VA مورد نیاز بودند ، بنابراین اثر انتقال آن تقریباً سریع بود.

محققان برای آزمایش نظریه های خود در مورد اثربخشی دستکاری فرمون ، از تله های چسبناک طعم دار با 4VA به عنوان یک تست در مقیاس کوچک استفاده کردند که در فریب دادن و کشتن حشرات بسیار مؤثر بود.

آنها همچنین روشهای ابداعی را برای جلوگیری از شناسایی ملخهای 4VA با استفاده از ملخهای مهندسی ژنتیک بدون گیرنده لازم برای تشخیص فرومون ، یا احتمالاً عصرانه تولید یک ماده شیمیایی ضد 4VA برای ملخهای کور به اصطلاح نابینا به خواستار “سلاح” پیشنهاد دادند. از مزایای افزودن محدودیت خسارت وثیقه در ارتباط با استفاده از سموم دفع آفات ، که تنها روش مؤثر اثبات شده در کشتن swarms ملخ است ، اما یکی از آنهایی که به گیاهان و جانوران محلی در یک منطقه هدف آسیب می رسانند ، استفاده می شود.

“این سال یک سال طاعون است ،” ووشال با اشاره به ملخ های بیابانی که امسال در شرق آفریقا و بخش هایی از آسیا ویران شده اند ، افزود.

“احتمالاً 4VA فرمون جمع آوری برای این ملخ ها نیست ، اما در این مقاله نقشه ای برای یافتن آن ارائه شده است.”
همچنین در rt.com
تماشای: انبوه ملخ ها آسمان در عربستان سعودی ، یمن را مسدود می کندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *