دانشمندان یک بیماری ژنتیکی جدید “ویرانگر” کشف کردند که 40 درصد بیماران شناخته شده را با حمله به ریه ها و سیستم ایمنی بدن از بین می برد – RT World News

محققان گفتند ، وضعیت جدید ، که ناشی از جهش های ژنتیکی است ، میزان مرگ و میر به ویژه بالا را نشان می دهد ، زیرا بیماران به هیچ درمان فعلی پاسخ نمی دهند.

این بیماری – “واکوئل ها ، آنزیم E1 ، سندرم مرتبط با X ، التهاب خودکار و سوماتیک” – VEXAS نامگذاری شده است. این علائم باعث ایجاد علائمی می شود که شامل لخته شدن خون در وریدها ، تب های مکرر ، ناهنجاری در ریه ها و واکوئل ها – ساختارهای غیرمعمول حفره مانند – در سلول های میلوئیدی است که نقشی اساسی در سیستم ایمنی بدن انسان دارند.

محققان موسسه ملی بهداشت آمریکا (NIH) پس از تجزیه و تحلیل توالی ژنوم بیش از 2500 فرد مبتلا به بیماری های التهابی تشخیص داده نشده ، به این بیماری برخوردند. در مقایسه داده ها ، آنها دریافتند که 25 مرد بالغ دارای جهش های خاصی در ژن UBA1 هستند که گمان می رود منبع VEXAS باشد.

“ما به جای اینکه به شباهت های بالینی نگاه کنیم ، در عوض از شباهت های مشترک ژنومی استفاده کردیم که می تواند به ما در کشف یک بیماری کاملا جدید کمک کند.” دانیل کاستنر ، مدیر علمی برنامه تحقیقات درون مرزی در انستیتوی تحقیقات ملی ژنوم انسانی گفت.

اخبار مرتبط  ژاپن FURIOUS با کره جنوبی در مورد مجسمه ای که گفته می شود نخست وزیر آبه "زانو زدن و عذرخواهی" برای جنایات دوران جنگ جهانی دوم است - RT World News
همچنین در rt.com
کره جنوبی 83 مورد مرگ را در میان افرادی که به آنفلوانزا مبتلا شده اند ، در میان نگرانی های ایمنی با برنامه واکسیناسیون دولت گزارش کرده استNIH گزارش کرد که این بیماری جدید است “می تواند تهدید کننده زندگی باشد” به عنوان 40 درصد از بیماران VEXAS محققان مورد مطالعه فوت کرده اند. تعداد بالای کشته ها مشخص شد “عواقب ویرانگر شرایط سخت” تیم اظهار داشت.

کاستنر به NBC News گفت که بیماران مبتلا به VEXAS تبدیل می شوند “واقعا مریض،” و “به هیچ درمانی پاسخ ندهید ، از دوزهای بالای استروئیدها گرفته تا شیمی درمانی های مختلف.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *