دانشمندان 350 سال اشتباه کرده اند که چگونه اسپرم شنا می کند – در اینجا واقعاً چه اتفاقی می افتد – RT World News

ماهیت اسپرم برای اولین بار در سال 1677 با استفاده از میکروسکوپهای کمی کشف شد ، و درک ما از نحوه انجام این سفر باورنکردنی خود برای بارور کردن تخم مرغ ، از آن زمان تاکنون تغییر زیادی نکرده است.

دانشمند هلندی آنتونی ون لیوونوئک اولین کسی بود که این “حیوانات زنده” را مشاهده کرد که وی مشاهده کرد “مثل مارماهی در آب” مسافرت در “جنبش snakelike” – چیزی که او ظاهراً آینده را نمی دید.

همانطور که همه دانشمندان می دانند ، سلولهای جنسی ، اما درک ما از این که چگونه این اسپرمهای کوچک موفق می شوند معادل کوه اورست را دقیقاً با پیچاندن مقادیر اندازه دهند ، در قرنها واقعاً پیشرفت نکرده است.

https://www.youtube.com/watch؟v=it3OxdWa67Q

تا همین اواخر نبوده است که تیمی از محققان انگلستان و مکزیک با استفاده از فناوری میکروسکوپ سه بعدی پیشرفته ، حرکات دم اسپرم را در سه بعد بازسازی کردند.

تلسکوپهای مدرن حتی قدرتمندتر تقریباً همان چیزی را نشان می دادند که در قرن هفدهم شاهد آن بودیم – کاملاً جنجالی – بنابراین یک دوربین فوق العاده سریع برای گرفتن و مطالعه حرکات فردی لازم بود ، زیرا دم اسپرم تقریباً به عقب و جلو می پیچید. 20 بار در ثانیه.

نمونه برداری با سرعت 55000 فریم در ثانیه و در حالی که از بالا و پایین حرکت می کند تا بتواند پیچیدگی کامل حرکت را از هر زاویه اسکن و ضبط کند ، محققان یک واقعیت واقعاً ضعف آور را کشف کردند: اسپرم در واقع به صورت پائین است و فقط در سمت غالب آن موج می زند.
همچنین در rt.com
“اسپرم شیطان” و “DNA بیگانه” ، وادار به ایجاد غلت های چشم به دنبال رسانه ها به عنوان درمان Covid-19 به عنوان پزشك از HCQ درگیر شد.اخبار مرتبط  هشدارهای ارتش پس از رزمایش های گسترده در چین ، نیروهای مسلح تایوان "حق مقابله با حمله را دارند" - RT World News

هرکسی که دارای تجربه احتیاطی در شنا یا قایق رانی است ، بلافاصله مشکل ذاتی در پیشران را از بین می برد: یعنی اینکه خیلی دور نخواهید شد و در عوض در چرخش گیر می شوید.

با این حال ، به نظر می رسد شناگرهای هوشمند alec ما نسبت به آنچه تصور می کردیم ، ماهرتر و چابک تر هستند ، زیرا آنها در واقع می کوبند تا خود را به سمت تخم و زندگی به عنوان یک انسان سوق دهند ، و چرخش بدن آنها با چرخش دمشان.

https://www.youtube.com/watch؟v=PdVbrJPfKHU

با این حال ، هنگامی که با استفاده از میکروسکوپ 2D مشاهده می شود ، این حرکت خاردار ناپدید می شود و به عنوان یک حرکت ساده از طرف به سمت دیگر تلقی می شود ، به همین دلیل است که ما هیچ وقت اعتباراتی را که به آنها داشتیم به بخش های کوچک ندادیم.

با ایجاد تقارن خارج از عدم تقارن ، حتی 50 میلیون اسپرم که باعث بارور نشدن تخم نمی شوند ، در مدت زمان کوتاه عمر خود روی این کره زمین چیزی را انجام داده اند.

تحرک اسپرم یکی از ویژگیهای مشخص شده است که ممکن است در باروری تأثیر بگذارد ، بنابراین بهبود درک ما از آن – و مکانیسم زنده ماندن همه ما – ممکن است به باز کردن راز باروری کمک کند ، به خصوص با توجه به اینکه بیش از نیمی از موارد نازایی در مردان رخ می دهد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *