دانشمندان 8 گونه ژنتیکی خاص مرتبط با عفونت شدید Covid-19 را در دستیابی به موفقیت در زندگی نجات دادند – RT World News

یک مطالعه جدید بر روی هزاران بیمار مهم Covid-19 هشت توالی ژنتیکی را برای کسانی که از موارد تهدید کننده زندگی رنج می برند ، نشان داده است. این ممکن است منجر به داروهایی شود که می تواند تفاوت بین مرگ و زندگی باشد.

بیشتر موارد مهم Covid-19 به طور معمول ناشی از آسیب التهابی به ریه ها یا رگ های خونی – یا هر دو – است که می تواند منجر به واکنش بیش از حد بدن و ایجاد به اصطلاح “طوفان سیتوکین” شود ، که در آن دفاع شخصی بیمار علیه خود کار می کند. .

محققان اکنون حداقل برخی از ژن ها را کشف کرده اند که در تعیین اینکه آیا بیمار از نظر ژنتیکی بیمار مستعد ابتلا به عفونت شدید Covid-19 و همچنین سایر عفونت های ویروسی تنفسی مانند آنفلوانزا است ، نقشی اساسی دارد.

این دانشمندان به سرپرستی دانشگاه ادینبورگ انگلیس ، در یک مطالعه مرتبط با ژنوم (GWAS) ، مشخصات ژنتیکی 2244 بیمار Covid-19 را که از 208 واحد مراقبت ویژه انگلیس بودند ، بررسی کردند.
همچنین در rt.com
شراب و شکلات Covid را متوقف می کند؟ مطالعه نشان می دهد برخی غذاها می توانند ویروس کرونا را از بین ببرندسپس این ژنوم ها در مقایسه با ژنوم های کنترل که از Biobank انگلیس انتخاب شده اند ، با پنج شاهد در هر بیمار ، که همه آنها بدون کووید 19 بودند ، مقایسه شدند.

GWAS هشت توالی ژنتیکی را پیدا کرد که به طور نامتناسبی در مشخصات ژنتیکی بیماران Covid-19 شدید نشان داده می شد. یافته ها با استفاده از دو مطالعه جمعیتی مستقل تایید شد.

اخبار مرتبط  دیده بان سربازان روسی از مرکز آموزش نظامی در صربستان ضد عفونی می کنند - RT World News

اکثریت قریب به اتفاق مردم توالی ژنوم خود را تعیین نکرده اند ، بنابراین یافته ها ممکن است تاثیری در سطح فردی نداشته باشد ، اما آنها می توانند به صنعت داروسازی در تولید درمانهای موثرتر کمک کنند که به معنای واقعی کلمه می تواند تفاوت بین مرگ و زندگی باشد.

“به عنوان مثال ، ژن TYK2 با پاسخهای التهابی مرتبط شناخته شده است که باعث ایجاد” طوفان سیتوکین “می شود که مسئول مرگ بیماران جوانتر است که منقبض می شوند [Covid-19]، “ دیوید استرین ، مدرس ارشد بالینی از دانشگاه اکستر و انجمن پزشکی انگلیس ، که در این تحقیقات دخیل نبود ، گفت.
همچنین در rt.com
دشمن دشمن ما: دانشمندان با مهندسی مجدد باکتری ها به عوامل بیماری زا حمله کرده و سلول های سالم را بدون آسیب می گذارنداین تحقیق می تواند به توسعه درمان هایی کمک کند که گیرنده TYK2 مربوطه را مسدود می کنند ، که ممکن است حیاتی باشد ، زیرا افراد مستعد این طوفان سیتوکین در پایین تر از لیست اولویت واکسن Covid-19 قرار دارند.

علاوه بر این ، داروی آرتریت روماتوئید باریسیتینیب در حال حاضر TYK2 را هدف قرار داده است ، بنابراین آزمایشات بالینی که اثر آن را در درمان موارد شدید Covid-19 آزمایش می کنند ، می تواند نسبتاً سریع انجام شود.

سایر داروهای موجود در بازار نیز به لطف کار محققان می توانند آزمایشات بالینی را نسبتاً سریع انجام دهند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *