دانشمند دوربینی را ایجاد می کند که به صورت سه بعدی با سرعت 100 میلیارد فریم در ثانیه فیلمبرداری می کند ، به اندازه کافی سریع برای ضبط نور – RT News News

یک دانشمند یک دوربین فوق العاده سریع جدید ایجاد کرده است که به صورت سه بعدی فیلم برداری می کند و می تواند امواج نور را هنگام حرکت ضبط کند. دستگاه چشمگیر ممکن است به ما کمک کند تا یکی از بزرگترین اسرار فیزیک را کشف کنیم.

اختراع لیهونگ وانگ پیشرفتی در طراحی دوربین اصلی وی است که می تواند 70 تریلیون فریم در ثانیه را به صورت 2 بعدی ضبط کند.

دانشمند Caltech از دوربین عکاسی فوق سریع فشرده (CUP) اصلی خود در ماه ژانویه خبر داد که می تواند با سرعت حیرت انگیزی ضبط کند ، اما فقط می تواند تصاویر تخت تولید کند.

از آن زمان ، وانگ با سخت کوشی در تلاش برای قفل کردن Covid-19 ، وانگ مشغول کار خود بود و اکنون دوربینی را تولید کرده است که می تواند هنگام حرکت در سه بعد با سرعت 100 میلیارد فریم در ثانیه ، نور را ضبط کند. برای زمینه ، اکثر دوربین های هوشمند سطح بالا فقط می توانند با سرعت 60 فریم در ثانیه عکس بگیرند.
همچنین در rt.com
آینده اکنون است؟ دانشمندان در دستیابی به موفقیت بالقوه انقلابی به ابررسانایی در دمای اتاق دست می یابندبه عبارت دیگر ، دوربین ، دوبله شده است “عکاسی فوق سریع فشرده شده استریو-قطب متری یا به طور خلاصه SP-CUP ، می تواند 10 میلیارد عکس در کمتر از یک چشم به هم زدن ثبت کند.

وانگ با تقلید از اینکه انسان ها دنیای اطراف ما را چگونه می بینند ، عنصر سه بعدی را به دوربین اضافه کرد ، و درک عمق تصاویر را به همان روشی که دو چشم ما برای ما انجام می دهند ، اضافه کرد.

اخبار مرتبط  بلا حدید می گوید که اینستاگرام پست خود را به دلیل ذکر "فلسطین" از انتشار پست خود رد کرد - RT World News

“اکنون دوربین استریو است” او می گوید “ما یک لنز داریم ، اما عملکرد آن به صورت دو نیمه است که دو دید با جبران فراهم می کند. دو کانال از چشمان ما تقلید می کنند. “

رایانه ای که دوربین SP-CUP را اجرا می کند سپس دو سیگنال بصری را به یک فیلم سه بعدی پردازش می کند ، دقیقاً به همان روشی که مغز ما محرک های بصری را از دنیای اطراف ما پردازش می کند.

دوربین بسیار سریع است و می تواند قطبش امواج نوری را نیز ضبط کند ، این جهتی است که امواج تابش نور منفرد هنگام حرکت لرزش می کنند.
همچنین در rt.com
ستاره شناسان لحظه دقیق سیاه چاله بزرگ جرم گرفته شده را نجات دادند و تمام ستاره را کشف کردندوانگ معتقد است که این فناوری کاربردهای علمی فراوانی دارد اما این احتمال که بتواند به کشف رمز و راز پیرامون سونومومینسانس کمک کند بسیار هیجان زده است ، پدیده ای که در آن حباب های تولید شده توسط امواج صوتی در مایعات هنگام فروپاشی نور را آزاد می کنند.

“برخی از مردم این را یکی از بزرگترین اسرار فیزیک می دانند ،” او می گوید “روندی که باعث می شود این اتفاق رخ دهد بسیار مرموز است زیرا همه آنها خیلی سریع اتفاق می افتد و ما فکر می کنیم که آیا دوربین ما می تواند به ما کمک کند آن را تشخیص دهیم.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *