دانمارک ، واکسن ویروس کرونا ویروس جانسون و جانسون را لغو می کند ، جز به صورت داوطلبانه – گزارشات – RT World News

بر اساس گزارش رسانه ها ، دانمارک واکسن Johnson & Johnson را در برنامه ایمن سازی Covid به دلیل نگرانی از لخته شدن خون قرار نمی دهد. مقامات در دانمارک بسیار محتاط هستند و واکسن AstraZeneca را نیز مستثنی می کنند.

چندین رسانه محلی روز دوشنبه با استناد به منابع ناشناس را منتشر کردند.

شلیک جانسون و جانسون ماه گذشته در میان گزارش ها مبنی بر اینکه تعدادی از افراد پس از گرفتن لگن دچار لخته شدن خون نادر شده اند ، به طور موقت در ایالات متحده و اتحادیه اروپا متوقف شد. از آن زمان زایمان در هر دو طرف اقیانوس اطلس از سر گرفته شده است ، به جز در انگلیس ، که در وهله اول هرگز واکسن را تأیید نکرده است.

ادامه مطلب

مقامات دانمارکی راهی محتاطانه تر را انتخاب کرده اند ، حتی اگر رویترز گزارش داد که حذف شلیک J & J می تواند به طور قابل توجهی اقدامات واکسیناسیون کشور را به تأخیر بیندازد.

مقامات دارویی دانمارک ماه گذشته استفاده از واکسن AstraZeneca’s Covid-19 را کنار گذاشتند و دلیل آن را خطر لخته شدن خون نیز عنوان کردند. در ماه مارس ، دانمارک اولین کشور در جهان بود که شلیک AstraZeneca را به طور موقت متوقف کرد ، اما برخلاف همسایگان اروپایی ، این کشور تعلیق را دائمی کرد.

اخبار مرتبط  رئیس کنترل بیماری های قاره می گوید - میزان مرگ و میر Covid-19 آفریقا در حال حاضر بالاتر از متوسط ​​جهانی است - RT World News

پس از ممنوعیت AstraZeneca ، سازمان بهداشت جهانی گفت که مقامات دانمارکی در حال بررسی دوزهای استفاده نشده به کشورهای فقیرتر هستند ، علیرغم اینکه واکسن را به عنوان داروی واکسن “خطر واقعی عوارض جانبی شدید.”

دانمارک واکسیناسیون را در ماه دسامبر آغاز کرد و در ابتدای سال جاری چهار واکسن را تأیید کرده است – از AstraZeneca ، Johnson & Johnson ، Moderna و Pfizer / BioNTech. با آخرین لغو ، ممکن است دانمارکی ها فقط از عکس های Moderna یا Pfizer / BioNTech استفاده کنند.

اگرچه AstraZeneca و Johnson & Johnson هر دو از برنامه واکسیناسیون ملی حذف شده اند ، روزنامه دانمارکی Ekstra Bladet بعدا روز دوشنبه گزارش داد که استفاده داوطلبانه از هر دو جراحت مجاز است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *