دانمارک “پاسپورت واکسن” ویروس کرونا را برای مسافران در اوایل سال 2021 – RT World News

دانمارک در حال برنامه ریزی است که به زودی “گذرنامه واکسن” دیجیتالی معرفی کند تا به شهروندان مبتلا به خسارت علیه Covid-19 امکان سفر به کشورهایی را بدهد که ورود چنین اسنادی در هنگام شیوع بیماری اجباری است.

“گذرنامه واکسن” ارائه می شود “در اوایل سال 2021 ،” وزارت بهداشت دانمارک به پخش کننده محلی DR گفت. افراد واکسینه شده می توانند سند را از طریق وب سایت بهداشت عمومی کشور دریافت کنند.

وی گفت: “این انتظار ماست كه ممكن است ملزومات دیگر كشورها برای تهیه اسناد واكسن (ویروس كرونا) در بدو ورود وجود داشته باشد. در اینجا می توان از گذرنامه واکسن دانمارکی استفاده کرد. “ وزارت در پاسخ ایمیل توضیح داد.

“گذرنامه” به محض در دسترس بودن اطلاعات جدید در مورد انتقال ویروس و همچنین اثربخشی و طول حفاظت ارائه شده توسط واکسن ها ، به طور منظم به روز می شود.

دانمارک ، جایی که بیش از 177000 مورد Covid-19 و هزار و 487 مورد مرگ در آن ثبت شده است ، وقتی سرعت برنامه واکسیناسیون آن فرا می رسد ، از بسیاری از کشورهای اروپایی جلوتر است. این کشور از اواخر ماه دسامبر شروع به ارائه عکس های Pfizer / BioNTech کرد و حدود یک درصد از مردم قبلاً واکسینه شده اند که حداقل از دو عکس اول گرفته شده است.

ایده “گذرنامه واکسن” توسط بخش حمل و نقل کنفدراسیون صنعت دانمارک مورد ستایش قرار گرفت ، رئیس آن ، مایکل Svane ، گفت که این سند به یک “راهی برای محدود کردن ما و سفرهای هوایی بسیار بیشتر.”

Svane همچنین ابراز امیدواری کرد که یک راه حل بین المللی برای اجازه استفاده از چنین “گذرنامه های واکسنی” در هر نقطه از جهان تهیه شود.

اخبار مرتبط  راهپیمایی 50 هزار نفری "ضد ماکرون" در بنگلادش به سمت سفارت فرانسه حرکت می کند ، چهره ماکرون سوخته - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
با افزایش روزافزون روس ها به Covid-19 ، پوتین در “گذرنامه های واکسن” را برای سفرهای بین المللی باز می کندچندین نهاد و شرکت بین المللی در حال کار برای تهیه “گذرنامه واکسن” دیجیتال یا برنامه های گوشی های هوشمند هستند که می تواند افراد را برای اطمینان از سفر ایمن یا ورود به سالن های کنسرت ، استادیوم ها ، سالن های سینما و سایر مکان های عمومی ، داده های خود را بارگذاری کنند.

یک شرکت سوئیسی ، Commons Project ، با همکاری مجمع جهانی اقتصاد و چندین شرکت هواپیمایی بزرگ ، برنامه CommonPass را ایجاد کرده است که نتایج آزمایش Covid-19 و اطلاعات مربوط به واکسیناسیون را به کد QR تبدیل می کند که در فرودگاه ها قابل اسکن است.

انجمن بین المللی خطوط هوایی ، یاتا ، نیز در حال کار بر روی سند دیجیتالی مشابهی است ، به نام ابتکار سفر یاتا سفر.

شرکت های هواپیمایی همچنین از معرفی “گذرنامه های واکسیناسیون” استقبال می کنند. یونایتد ، لوفت هانزا ، خطوط هوایی بین المللی سوئیس و ویرجین آتلانتیک همه در اواخر سال 2020 فناوری CommonPass را آزمایش کردند.
همچنین در rt.com
بیمه های مسافرتی اروپا هشدار می دهند در صورت تصویب دستورالعمل واکسن Covid-19 توسط اتحادیه اروپا ، مسافرت مسافرتی ملزم به رزرو سفر خواهد بودشرکت هواپیمایی Qantas Airways استرالیا پیشتر اعلام کرده بود که اثبات واکسیناسیون Covid-19 برای همه مسافران بین المللی در پروازهای خود اجباری است. مدیر عامل Qantas ، آلن جویس ، حدس زد که “در سایر شرکتهای هواپیمایی سراسر جهان یک امر معمول خواهد بود. “

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *