درخواست PROBE به دلیل عدم آشکار بودن آلمان در پیش سفارش کافی واکسن ها باعث ایجاد شکاف در ائتلاف دولت مرکل می شود – اخبار جهانی RT

شروع پر از دست انداز کمپین واکسیناسیون آلمان علیه کووید باعث ایجاد اختلاف در ائتلاف آنگلا مرکل شده است ، زیرا شرکای حزب او خواستار پاسخ از وزیر بهداشت او و درخواست کمیسیون تحقیق ویژه هستند.

واکسیناسیون گسترده آلمان علیه Covid-19 فقط چند روز پیش آغاز شده است ، اما به گفته منتقدان آن ، در حال حاضر با شکست های برلین و اتحادیه اروپا همراه است. از بین تمام مشکلات مربوط به توزیع Pfizer jab ، کمبود آشکار دوزهای موجود بیشترین س questionsال را ایجاد کرده است.

روز دوشنبه ، جنس اسپان ، وزیر بهداشت آلمان با یک پرسشنامه چهار صفحه ای در مورد مشکلات کمپین واکسیناسیون روبرو شد ، که توسط معاون وزیر و وزیر دارایی اولاف استولز تهیه شده بود. وزیر دوم خواستار این است که وزیر بهداشت توضیح دهد که چرا آلمان ظاهراً در سفارش دوزهای کافی مانند سایر کشورها موفق نشده است.
همچنین در rt.com
“محدود کردن تماس به حداقل مطلق”: مرکل قفل ملی آلمان را حداقل تا پایان ژانویه تمدید می کنددر لیست س questionsالاتی که اولین بار توسط تابولید آلمانی بیلد گزارش شد ، به ویژه این س asksال وجود دارد که چرا کمیسیون اتحادیه اروپا تعداد بسیار زیادی از دوزهای واکسن را از Pfizer / BioNTech و همچنین Moderna از قبل سفارش داده است و چرا آلمان از دو سازنده مورد نیاز زخم های اضافی خریداری نکرده است. در قراردادهای اتحادیه اروپا گنجانده نشده است.

استولز ، یکی از اعضای ارشد حزب سوسیال دموکرات که در حال حاضر با حزب دموکرات مسیحی مرکل در ائتلاف است ، همچنین در فکر این است که آیا برلین خارج از چارچوب واکسیناسیون اتحادیه اروپا برای دریافت دوزهای بیشتر واکسن از این دو شرکت اقدامی انجام داده است؟

“سایر کشورهای پیشرفته مقادیر واکسن به میزان قابل توجهی بیشتری را در ارتباط با جمعیت سفارش داده اند.” استولز در این سند گفت ، به عنوان مثال ، كانادا به اندازه كافی دستور واگذاری واکسن برای هر شهروند را داده است “پنج بار اگر همه نامزدهای واکسن با موفقیت تولید شوند.”

چندین منطقه در آلمان کمبود واکسن را گزارش کرده اند “مشکلات لجستیکی” و مدت زمان کافی دوز کافی نیست. پیش از این ، اخبار مربوط به ارسال تاخیر واکسن به ایالت های برلین و براندنبورگ موجب خشم مقامات برلین شده بود.
همچنین در rt.com
“مشکلات بزرگ”: تحویل واکسن Pfizer به برلین به دلیل مشکلات لجستیکی برای هفته اول ژانویه لغو شدواکسیناسیون گسترده نیز بعید است به این زودی شروع شود. اسپان روز دوشنبه گفت كه زودتر از سه ماهه دوم سال 2021 فرصتی برای استفاده از لگن در دسترس همه شهروندان آلمان قرار خواهد گرفت.

طبق موسسه رابرت کوچ ، بیش از 316000 نفر تا صبح سه شنبه دچار لگن شده اند. تقریباً تقریباً 0/353 درصد جمعیت است.

“به آماتورها سپرده شده است”

این اقدام سخت غیرمعمول Stolz توسط رسانه های آلمانی توصیف شده است “حمله پیشانی” در مورد مرکل و وزیر او ، که از حزب دموکرات مسیحی (CDU) می آید ، که مرکل تا سال 2018 ریاست آن را بر عهده داشت.

این سیاستمدار در حمله به دولت مرکل تنها نیست: سرعت پایین کمپین واکسیناسیون A نامیده می شود “رسوایی” توسط فلوریان پست ، نماینده دیگر سوسیال دموکرات ، که خواستار ایجاد کمیسیون های تحقیق ویژه در بوندستاگ آلمان و پارلمان اتحادیه اروپا شد. کاوشگر پیشنهادی اقدامات برلین و کمیسیون اتحادیه اروپا را که مسئول خرید واکسن برای همه کشورهای اتحادیه اروپا بود ، بررسی می کند.

“اماس. مرکل و آقای اسپان سوگند یاد کردند که از آسیب رساندن به مردم آلمان جلوگیری کنند. با این حال ، هر دو تهیه واکسن را به آماتورهای رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا سپرده اند [Ursula] فون در لاین صدها هزار نفر از افراد مسن و کارکنان خانه مراقبت در آلمان ، که منتظر واکسن خود هستند ، و ایده اروپایی اکنون از شکست آنها رنج می برد. “ نماینده مجلس به رسانه های آلمان گفت.

“این رسوایی باید پاک شود.”
همچنین در rt.com
VaccinEUnity؟ بلوک اروپا برنامه Covid jab را اجرا می کند – اما آلمان ، مجارستان و اسلواکی پیش از موعد مقرر شروع کرده انداخبار مرتبط  سازمان ملل حشیش را از لیست داروهای خطرناک خارج کرده و در را برای تحقیقات و قانونی سازی بیشتر باز می کند - RT World News

تقاضای کاوشگر درست زمانی صورت می گیرد که بیلد نامه ای را منتشر کرد که در آن وزرای بهداشت آلمان ، در کنار آنها فرانسه ، ایتالیا و هلند ، حق تهیه واکسن را به کمیسیون اتحادیه اروپا تسلیم می کنند در حالی که تقریبا از این واقعیت عذرخواهی می کنند که “رویکرد موازی” از چهار ملت “باعث نگرانی شد.”

مقامات بهداشتی به فون در لاین اطمینان می دهند که آنها چنین هستند “ایمان داشتن” که یک “رویکرد مشترک مشترک مشترک نسبت به شرکت های دارویی مختلف” است “از حداکثر اهمیت” و متعهد می شوند که به جای کمک به ابزار پشتیبانی اضطراری اتحادیه اروپا (ESI) برای مبارزه با همه گیری کمک کنند. آنها همچنین می گویند که هیچ مذاکره ای در مورد “توافق نامه بودجه” با شرکت انگلیسی-سوئدی AstraZeneca.

پیش از این ، گزارش شده بود که برلین ، پاریس ، رم و آمستردام یک اتحاد واکسن کوچک در بهار ایجاد کردند تا در میان عدم اقدام اتحادیه اروپا برخی از ضعف ها را از قبل سفارش دهند و حتی با AstraZeneca توافق نامه های اولیه ای را نیز به دست آوردند. به گفته بیلد ، ابتکار عمل با اصرار مرکل و دیگر سران دولت – که ظاهراً همه به نام همبستگی اروپا بود – کنار گذاشته شد.

“نماد همبستگی”؟

نگرانی در مورد توانایی اتحادیه اروپا در تهیه دوزهای کافی واکسن قبل از شروع کار واکسیناسیون به خوبی ظاهر شد. در اواسط ماه دسامبر ، هفته نامه Der Spiegel آلمان گزارشی مفصل ارائه می داد که در آن چنین گفته شده بود “به نظر می رسد اتحادیه اروپا خیلی کم خرید ، خیلی دیر” و “صدها میلیون دوز واکسن را که اکنون فاقد است رد کرد.”

این مقاله گفت که بروکسل پیشنهادهای Pfizer / BioNTech و همچنین Moderna را که شامل خرید دوزهای بیشتری از واکسن است ، رد کرده است – همه در حالی که معاملات قابل توافق با شرکت هایی است که تاکنون موفق به ارائه یک کاندید مناسب واکسن نشده اند. این کشور به ویژه توافق نامه ای با سانوفی فرانسه امضا کرد که در ماه دسامبر اعلام کرد درخواست تأیید احتمالی کاندیدای واکسن خود را حداقل به پایان سال 2021 موکول می کند.
همچنین در rt.com
وزیر بهداشت ، آلمان همچنان “بسیار دور از حالت عادی” است زیرا تعداد کشته های Covid-19 برای اولین بار از 1000 نفر عبور می کند“مراقبت های بهداشتی در واقع یکی از صلاحیت هایی است که برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا محفوظ است. اما هدف از تهیه واکسن به عنوان نمادی از همبستگی بود. “ اشپیگل اشاره کرد. همبستگی نیز چیزی است که اسپان اکنون خواهان آن است.

“در این مرحله بسیار دشوار از همه گیری ، من معتقدم شهروندان به درستی از دولت خود انتظار وحدت و عزم راسخ دارند” وزیر صبح روز سه شنبه در حالی که شرکای ائتلاف سوسیال دموکرات خود را به فرصت طلبی متهم کرد به ARD گفت.

وی همچنین انتقاداتی را که از طرف SPD مطرح شده بود ، مورد ضرب و شتم قرار داد و گفت آنها در تلاشند “همزمان دولت و مخالف باشید” پیش از انتخابات آینده در یک تلاش آشکار برای دستیابی به حمایت گسترده تر ، در حالی که پیش بینی می کند به سختی امتیاز آنها را کسب می کند. Annegret Kramp-Karrenbauer ، سرپرست مسئول CDU ، آن را نیز نامید “تلاش ارزان برای کارزار انتخاباتی در میان همه گیرها.”

قابل ذکر است ، وزیر بهداشت آلمان همچنان مسئله موجود را انکار می کند. “مشکل از مقدار سفارش نیست. مشکل ظرفیت پایین تولید در آغاز با تقاضای بسیار زیاد در سراسر جهان است. “ اسپان به روزنامه Rheinische Post گفت و افزود: “کافی” دوزهای واکسن سفارش داده شده است.
همچنین در rt.com
آلمان با موج ورشکستگی و بیکاری فزاینده روبرو خواهد شد و برلین آماده تمدید قفل Covid-19 است – کارشناساناگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *