درگیری در خیابانهای لیما پس از برکناری رئیس جمهور پرو ، مارتین ویسکارا و سوگند یاد شده جانشین وی (VIDEO) – RT World News

روز سه شنبه پس از رای گیری کنگره ملی این کشور برای برکناری رئیس جمهور مارتین ویزکارا به دلیل “ناتوانی اخلاقی” ، درگیری های خشونت آمیزی بین معترضان و پلیس در لیما ، پرو آغاز شد.

به نظر می رسد فیلم منتشر شده از تظاهرات در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که مأموران با تجهیزات ضد شورش در میان انفجارهای بلند مردم را با باتوم می زدند.

دست کم چهار نفر در پایتخت دستگیر شدند و همچنین تظاهرکنندگان می توانستند سنگ پرتاب کنند و در حال شارژ هستند ، زیرا پلیس برای کنترل جمعیت از گاز اشک آور استفاده کرد.

همچنین جمعیت در خارج از کنگره در مرکز لیما ، جایی که مانوئل مرینو سیاستمدار به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور سوگند یاد می کرد ، جمع شدند. مرینو سومین رئیس جمهور پرو در چهار سال گذشته است و وی ویزکاررا را تا ژوئیه 2021 ، با برنامه ریزی انتخابات در آوریل ، تصدی می کند.

اخبار مرتبط  مرگ و میر کروناویروس در فرانسه از 10،000 تجاوز کرد - RT World News
همچنین در rt.com
استیضاح یا “کودتا”؟ کنگره پرو به دلیل “ناتوانی اخلاقی” به برکناری رئیس جمهور رای دادبرخی از کسانی که تظاهرات می کردند ، علائمی را می خواندند که “مرینو رئیس جمهور من نیست” – اشاره به آنچه بسیاری از عموم مردم نوعی کودتای پارلمانی می دانند.

همچنین پرویی ها تظاهرات در سراسر کشور ، از جمله در شهرهای سرکو ، آرکیوپا ، لامبایک و کوسکو ، در بالکن خود گلدان ها و تابه ها را زدند.

ویزارکارا ، که گفت که با دادستان ها همکاری می کند ، این مورد را زیر سال برده است “قانونی بودن” و “مشروعیت” تصمیم برای برکناری او از دفتر

“قانونی بودن مورد سوال است زیرا دادگاه قانون اساسی صحبت نکرد ،” او گفت. “و مشروعیت ، چه کسی آن را می دهد؟ مشروعیت را مردم می دهند. “

قانون گذاران با رأی 105 رای مخالف و 19 رای مثبت به برکناری وی ، از برکناری ویزارکارا بر اساس ادعاهای فساد مالی حمایت کردند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *