درگیری در لهستان در حالی که پلیس فعالان طرفدار انتخاب را که به وزارت آموزش و پرورش ورشو زنجیر شده بودند ، برکنار می کند – RT World News

پلیس در ورشو با معترضین که خود را به دروازه های وزارت آموزش ملی زنجیر کردند و روز دوشنبه در اعتراض به سخت گیری حقوق سقط جنین در لهستان ، سد راه پل شدند ، درگیر شد.

در هفته های اخیر اعتراضات گسترده ای نسبت به حکم دادگاه قانون اساسی لهستان مبنی بر غیر قانونی بودن سقط جنین با نقص جدی آغاز شده است.

روز دوشنبه ، پلیس برای برداشتن اتومبیل ها از پل Łazienkowski پایتخت لهستان پس از ترک آنها به عنوان بخشی از محاصره سازمان یافته توسط جنبش ملی اعتصاب زنان (Strajk Kobiet) ، با یک کامیون یدک کش آماده شد.

در خارج از وزارت آموزش ملی ، معترضین بنر بلند کردند که روی آن نوشته شده بود “سقط جنین رایگان ، آموزش رایگان” ، و گفته می شود “مدارس عاری از فاشیسم” را سر می دهد.

یک سخنگوی پلیس ورشو پس از استفاده از چسب خشک کردن سریع برای چسباندن دست خود به ورودی ساختمان ، یک نفر به کمک پزشکی نیاز داشت. گفت.

بیانیه پلیس همچنین گفت که برای معترض دیگری که دست خود را بر روی پنجره پنجره ماشین پلیس بریده بود ، آمبولانس فراخوانده شد.

طبق گفته Szpila ، آن “ضد سرکوب” گروه ، چهار معترض توسط پلیس بازداشت شدند.

اخبار مرتبط  گشت و گذار است؟ ناسا می گوید - سیارات با اقیانوس ها به مراتب بسیار متداول تر از آن چیزی است که فکر می کردیم ، گفت: World World News

افسران تایید نکردند که چه تعداد دستگیری در اعتراضات روز دوشنبه انجام شده است ، اما گفتند که همه بازداشت شدگان اکنون آزاد شده اند.

گزارش شده است که روزنامه نگار Agata Grzybowska ، که در Gazeta Wyborcza و Associated Press کار می کند ، پس از عدم شناسایی خود دستگیر شد ، در حالی که تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد وی را در وانت پلیس منتقل می کنند.

معترضین بعداً دیده می شوند که در خیابانهای خارج از ایستگاه پلیس که اعتقاد بر این بود که گرزیبوفسکا در آنجا نگهداری می شود ، مشغول جمع شدن هستند و شعار می دهند. “زندانیان را آزاد کنید!”

سخنگوی این نیرو گفت كه یك ماشین پلیس كه در پاسخ به اعتراضات دخیل بود نیز آسیب دید ، هرچند گزارش های مربوط به برخورد یك وسیله نقلیه با یك معترض را رد كرد.

اعتراضات روز دوشنبه پس از تظاهرات گسترده ای در پایان ماه اکتبر در پایتخت لهستان برگزار شد که ده ها هزار نفر را به خود جلب کرد. این کشور قبلاً سخت ترین قوانین سقط جنین در اروپا را قبل از صدور این حکم داشته است ، که در حال حاضر روند پزشکی را ممنوع کرده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *