درگیری ماکرون در مورد اسلام رادیکال توسط اکثر فرانسویان پشتیبانی می شود ، اما باید با روش آشتی جویانه تری انجام می شد – وزیر امور خارجه پیشین اتریش – اخبار جهانی RT

کارین کنایسل ، وزیر امور خارجه سابق اتریش به RT گفت:

در پی سربریدن معلم مدرسه ، ساموئل پاتی ، توسط یک پناهنده تندرو چچنی در اوایل ماه جاری ، ماکرون قول داد با دفاع از ارزشهای فرانسه و موضع قاطعانه علیه افراط گرایی اسلامگرا ، با اعلام تعطیلی چندین مسجد به اتهام ترویج ایدئولوژی حاشیه ای.

“رئیس جمهور هنگامی که در اعدام معلم بسیار سختگیر بود ، افراد بسیار زیادی را پشت سر خود داشت.” کنیسل ، که بین سالهای 2017 و 2109 وزیر خارجه اتریش بود ، اشاره کرد. “این موضوع بر همه چیز مسلط بود” و حتی قفل بسته Covid-19 در فرانسه را از عناوین اصلی حذف کرد.

با این حال ، این کار می توانست با روشی کمی مصالحه آمیزتر انجام شود زیرا شش میلیون مسلمان در فرانسه زندگی می کنند.

“شما یک درصد مشخصی دارید که رادیکال هستند” وی گفت ، اما اکثر مسلمانان فقط می خواهند شهروند فرانسه باشند و زندگی خود را ادامه دهند.

“آنچه فرانسه در حال حاضر به آن احتیاج دارد ، انسجام بیشتر اجتماعی ، نوعی آشتی است … اما در اینجا مشاهده می كنم كه اوضاع به صورت قطبی تر پیش می رود.” کنیسل در مورد اقدامات ماکرون برای مقابله با افراط گرایی گفت.

گفته می شود که قتل وحشتناک پتی توسط معلمی که در طی یک درس آزادی بیان ، کاریکاتورهای حضرت محمد (ص) را به شاگردانش نشان می داد ، تحریک شده است. کاریکاتورهایی که برای مسلمانان کفرآمیز است ، اخیراً پس از بازنشر مجدد توسط مجله طنز فرانسوی شارلی ابدو ، دوباره در کانون توجه قرار گرفتند. این عمل جنجالی به آغاز دادرسی در مورد همدستان مسلح اسلام گرایانه اختصاص داشت که در سال 2015 به دلیل همین کاریکاتورها به دفتر مجله حمله کردند و 12 نفر را به قتل رساندند.

اخبار مرتبط  با ادامه پاکسازی شبکه های اجتماعی ، توییتر بیش از 70،000 حساب QAnon را به طور دائم متوقف می کند - RT World News
همچنین در rt.com
ماکرون می گوید ، حمله به نیس توسط “تروریست اسلامگرا” انجام شده و به نیروهای نظامی دستور می دهد که در کلیساها و مدارس در فرانسه گشت بزنند (ویدئو)وزیر امور خارجه سابق در پاسخ به این سوال که آیا بهتر است چارلی ابدو آن را کاهش دهد و از تحریکات در این لحظه پرهیز کند ، پاسخ داد که این توصیه می تواند “درست در چنین شرایطی.” وی گفت ارزشهای جمهوری خواهان فرانسه و تعهد آنها به آزادی بیان را تحسین می کند ، اما این اهمیت بیشتری دارد “برای پر کردن شکافها در این جامعه پراکنده” درحال حاضر.

کارتون های پیامبر محمد (ص) برای اولین بار در یک مجله دانمارکی در سال 2006 ظاهر شد و با واکنش شدید جهان اسلام روبرو شد. با این حال ، دانمارک هرگز چنین خشونت هایی را که اکنون فرانسه تجربه کرده ، مشاهده نکرد.

Kneissl معتقد است که دلیل این امر این است که “فرانسه بسیار جالب تر از 15 سال پیش دانمارک بود. فرانسه هنوز یک قدرت قدیمی اروپا است که به طور نظامی در تعدادی از کشورهای مسلمان و عربی حضور دارد. “
همچنین در rt.com
معاون اول شهردار نیس به RT گفت (ویدئو)روز پنجشنبه ، مردی چاقو کار به یک کلیسا در شهر تفریحی نیس فرانسه حمله کرد و دو نفر را سر برید و دیگری را زخمی کرد. چند ساعت بعد یک مهاجم دیگر در شهر آوینیون اقدام به چاقو زدن به افسران پلیس کرد ، اما مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

در اوایل این هفته ، وزیر کشور فرانسه هشدار داد که تهدید تروریستی در این کشور است “بسیار بالا” به دلیل افزایش تنش های ناشی از کشته شدن پتی.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *