درگیری های شدید با پلیس شورش در بلاروس هنگام تجمع معترضین بر سر پیروزی پیش بینی شده لغزش لوکاشنکو (VIDEO) – RT World News

معترضان علیرغم درگیری های مداوم با پلیس ضد شورش که اشک مستقر و نارنجک های فلش را مستقر کرده اند در بلاروس تظاهرات می کنند ، زیرا آنها از انتخاب مجدد پیش بینی شده رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو ابراز نارضایتی می کنند.

پیش بینی می شود لوكاشنكو 81.35 درصد آراء رسمی را به خود اختصاص دهد ، در حالی كه كاندیدای اصلی مخالف ، سوتلانا تیكانوفسكا ، 8 درصد به دست می آید. وی با اعلام نتایج از سه محل رای گیری که در آن حضور داشتند ، از تأیید شکست خودداری کرد “هیچ جعلی وجود ندارد” نشان داد که او در واقع برنده است.
همچنین در rt.com
تماشای: سد طوفان پلیس ضد شورش در مرکز مینسک با انفجار چشمک و توپ آباین احساسات به وضوح توسط بسیاری از مردم در پایتخت به اشتراک گذاشته شد زیرا معترضین عصبانی در مرکز مینسک و سایر شهرهای سراسر کشور جمع می شدند.

این راهپیمایی ها با تجمع مردم در خارج از مراکز رای گیری آغاز می شد و شعار می دادند “شرم بر تو” to اعضای کمیسیون های انتخاباتی ، همانطور که پس از اتمام شمارش آراء توسط پلیس از آنجا خارج می شوند. فیلم های دیگر فریاد جمعیت را نشان می داد “گمشو” و “شما بلاروس نیستید ،” خطاب به رئیس جمهور لوکاشنکو. مدتها بود که معترضین با پلیس شورش درگیری می کردند.

تا نیمه شب ، صدها نفر در یکی از میادین اصلی مینسک جمع شده بودند. پلیس ضد شورش از نارنجکهای فلاش باند ، گاز اشک آور ، توپهای آب و گلوله های لاستیکی به ضرب گلوله در برابر تظاهرکنندگان که در عوض بطری ها و سایر پرتابه ها را شلیک می کردند ، شلیک کرد.

به نظر می رسد یک ویدئو از پایتخت نشان می دهد که یک کامیون پلیس در حال قدم زدن در میان جمعیت است.

اخبار مرتبط  دانشمندان می گویند که شبکه ماهواره ای الون مسک به طور دائم نظر ما را در مورد ستاره ها قرار می دهد - RT World News

چندین بازداشت انجام شد. پلیس اعلام كرد كه یكی از مأموران آن در این درگیری ها صدمه دیده است ، با فیلم هایی از صحنه كه معترضین خونین را نشان می دهد. تصاویر در رسانه های اجتماعی پزشکان را در کمک به افراد دارای سر خونین و صدمات ظاهری به قسمت های دیگر بدن نشان می دهد. خبرنگاران محلی در مینسک گفتند که آمبولانس ها هم معترضین و هم افسران پلیس را با خود بردند.

معترضین را می توان با صدای بلند فریاد زد که مأموران پلیس برای پیوستن به آنها در چندین فیلم که در رسانه های اجتماعی ظاهر شده اند.

اعتراضاتی نیز در شهرهای دیگر کشور از جمله گومل ، موگیلف و ویتبسک صورت گرفت. در بعضی جاها حضور پلیس بسیار كوچكتر بود و معترضین حتی موفق شدند آنها را به دوش بكشند.

همچنین بنا به گزارش ها ، اتصالات اینترنتی در مینسک و سایر شهرها قطع شده است.
همچنین در rt.com
اعتراضات در مینسک ، سایر شهرها پس از نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری بلاروس ، نشان دهنده پیروزی لوکاشنکو استفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *