درگیری ها در روز استقلال لهستان در حالی که راهپیمایان از آتش بازی استفاده می کنند و پلیس از گلوله های لاستیکی استفاده می کند – اخبار جهانی RT

گزارش شده است که چندین هزار نفر روز چهارشنبه در ورشو به مناسبت روز استقلال لهستان جمع شدند ، درگیری بین برخی از افراد تجمع شده و پلیس ضد شورش آغاز شد. پلیس ورشو گفت که چندین افسر زخمی شدند.

تصاویر ضبط شده در طی راهپیمایی ، که علی رغم محدودیت های کووید برگزار شد ، نشان می داد که مردم موانع را به کنار می اندازند و به سمت پلیس ضد شورش ، که به نوبه خود به نوبه خود از گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی استفاده می کنند ، پرتاب می کنند.

گزارش شده است که یکی از گلوله های لاستیکی به صورت توماس گاتری ، خبرنگار عکاسی 74 ساله ، برخورد کرده است ، در حالی که تصاویر منتشر شده توسط رسانه های محلی نشان می دهد که یک لکه خونریزی در زیر چشم چپ او وجود دارد.

فیلم منتشر شده در فضای مجازی همچنین نشان می داد که راهپیمایان از پل مرکزی پونیاتوفسکی عبور می کنند ، جایی که آتش بازی را در ساختمانی که پرچم های LGBT و March March را نشان می داد ، متوقف کردند و یک آپارتمان آتش گرفت.

اخبار مرتبط  چین با تلاش برای ممنوع کردن TikTok ، دولت ترامپ را به "سوusing استفاده از قدرت" متهم می کند - RT World News

هیچ کس در این آتش سوزی آسیب ندید ، که آتش نشانان محلی تأیید کردند که علت آن آتش بازی بوده است درخواست تجدید نظر برای “حس مشترک” از شرکت کنندگان در راهپیمایی.

ظاهرا فیلم های دیگر نشان می داد که پلیس به عنوان ده ها افسر مردم را با باتوم ضرب و شتم می کند و از نارنجک های بیهوش استفاده می کند راهپیمایی کرد تا پله های ایستگاه راه آهن Warszawa Stadion.

پلیس این موضوع را تأیید کرد “چند” افسران در حوادث روز چهارشنبه زخمی شدند.

پلیس گفت ، برخی از کسانی که راهپیمایی می کردند جاده های نزدیک استادیوم ملی ورشو را که در آن بیمارستان موقت بیماران Covid-19 ایجاد شده بود ، مسدود کردند. سخنگوی پلیس گفت که افسران “برای پاکسازی جاده های مسدود شده توسط هولیگان به شدت اقدام کرد” تا بتوانیم به آمبولانسهایی که ماسک تنفسی دارند عبور دهیم.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *