درگیری پلیس برلین با معترضان چپ در حین تجمع به مناسبت قتل شمایلهای کمونیست لوکزامبورگ و لیبکنشت (VIDEOS) – اخبار جهانی RT

صدها تظاهرکننده برای بزرگداشت سالگرد کشته شدن دو رهبر کمونیست قرن 20 در برلین راهپیمایی کردند. گزارش شده است که پلیس با استناد به نقض قوانین Covid-19 آلمان وارد عمل شد.

گروه معترضان چپگرا صبح روز یکشنبه در دروازه فرانکفورت در منطقه فریدریش شاین در برلین جمع شدند ، به عنوان بخشی از مراسم سالانه بزرگداشت روزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت ، که توسط شبه نظامیان راست در سال 1919 به قتل رسیدند. و سپس پرچم های داس ، مظاهره کنندگان به سمت قبرستان فردریشسفلده ، جایی که دو رهبر کمونیست در آنجا دفن شده اند ، حرکت کردند.

حدود 3000 نفر برای شرکت در این مراسم ثبت نام کردند ، اما روزنامه برلینر زیتونگ با استناد به سخنگوی پلیس گفت تعداد بسیار کمتری در این مراسم حاضر شدند. اگرچه این تجمع به یک سنت سالانه در میان سوسیالیست های آلمان تبدیل شده است ، اما به نظر می رسد این رویداد با اقدامات فاصله اجتماعی اجتماعی آلمان روبرو شده و اجتماعات عمومی را در میان همه گیر Covid-19 ممنوع کرده است. رسانه های محلی گفتند که تعداد زیادی از افسران در محل حضور داشتند تا “تنبیه کردن” متخلفان قانون محافظت از عفونت ، که به دولت اجازه می دهد مجوزهای نقاب ، محدودیت در اجتماعات و سایر اقدامات برای جلوگیری از شیوع ویروس را اعمال کند.

فیلم منتشر شده توسط آژانس ویدئویی RT به صورت Ruptly نشان می دهد كه تعدادی از پلیس با تجهیزات ضد شورش گروهی از تظاهرات كنندگان پرچم را هل می دهند.

اخبار مرتبط  پس از توافق های دوجانبه ایالات متحده ، پکن همکاری های حقوقی هنگ کنگ با واشنگتن را محدود می کند - RT World News

https://www.youtube.com/watch؟v=w_tQ65BZg4o

شاهدان عینی پلیس را هنگام رویارویی با گروه به استفاده از تاکتیکهای تهاجمی متهم کردند. در یک توییت ، که شامل عکسی از کشیده شدن تظاهرکننده بود ، گفته شد که پلیس از اسپری فلفل استفاده می کند و این “حفظ فاصله شما غیرممکن است.”

بر اساس گزارش ها ، چندین بازداشت صورت گرفت.

پلیس برلین صادر شده یک پیام کوتاه که بازداشتهای منزوی را تأیید می کند ، اضافه می کند که این نیرو از برخی از تظاهرکنندگان خواسته است پرچم های جوانان آلمان آزاد (FDJ) را که به همراه داشتند دور اندازند. FDJ جنبش رسمی جوانان جمهوری دموکراتیک آلمان سوسیالیست بود.

قابل ذکر است ، حزب چپ گرای آلمان Die Linke گفت که به دلیل همه گیری همه جانبه ، بزرگداشت لوکزامبورگ و لیبکنشت را به مارس موکول می کند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *