درگیری پلیس ملبورن با معترضان ضد قفل در حالی که صدها نفر برای راهپیمایی “روز آزادی” در استرالیا (VIDEOS) گرد هم آمده اند – اخبار جهانی RT

ده ها مورد دستگیری در میان یک اعتراض شدید ضد قفل در ملبورن ، استرالیا گزارش شده است ، جایی که صدها نفر برای درخواست پایان دادن به اقدامات Covid-19 ، دیدار با حضور شدید پلیس و درگیری با افسران ، تجمع کردند.

جمعیت قابل توجهی صبح روز شنبه برای تجمع “روز آزادی” به زیارت مزار ملبورن آمدند و از مقامات ایالتی خواستند تا محدودیت های مرحله چهار ویروس در ویکتوریا ، که شامل منع رفت و آمد شبانه است را لغو کنند.

شعارهای “کلاهبرداری!” در نقاط مشخصی از جمعیت فوران کرد ، ظاهراً توسط یک پیر مرد هدایت می شود ، که همچنین شنیده می شود می گوید: “نمی توانم باور کنم که این کشور من است! این استرالیای من است. من 82 سال در اینجا متولد و پرورش یافتم! “

یک خبرنگار محلی در صحنه حداقل 20 دستگیری را که او از نزدیک شاهد بوده است گزارش کرد و تصاویر افسران سیاهپوش را هنگام درگیری با تظاهرکنندگان به اشتراک گذاشت.

با شروع تجمع خود در مزار یادبود ، یادبودی برای جانبازان جنگ جهانی اول در ملبورن ، معترضین به زودی توسط پلیس ضد شورش ، که دیده می شد به تعداد زیادی در اطراف منطقه جمع شده بودند ، رانده شدند.

به گفته یک خبرنگار محلی ، برخی از تظاهرکنندگان از آن زمان حرم را رها کرده و دیده می شوند که به مکان دیگری سرازیر می شوند ، اگرچه مقصد فعلی آنها مشخص نیست.

تعدادی از دستگیری ها قبل از این تجمع صورت گرفت ، مقامات حکمی را برای کسانی که این واقعه ممنوع را در شبکه های اجتماعی تبلیغ می کنند ، از جمله یک زن باردار ، که برخورد خود با افسران را به “آدم ربایی”
همچنین در rt.com
پلیس اوسی با دستگیری زن باردار به دلیل پیام ضد قفل “رضایت” یافت. او آن را به عنوان آدم ربایی ترسناک توصیف کرداخبار مرتبط  روزنامه نگاران روسیه ، سوریه و هند برنده جوایز بین المللی یاد خالد الخاطب RT برای گزارش منطقه جنگی - RT World News

گزارش شده است که پلیس همچنین شنبه رانندگان را که به منطقه اطراف حرم نزدیک می شدند متوقف کرد ، بررسی شناسنامه ها و بازداشت برخی از افراد ، ظاهراً به امید جلوگیری از اجتماع گسترده تر.

در طی یک جلسه مطبوعاتی مطبوعاتی قبل از اعتراض ، نخست وزیر ویکتوریا دانیل اندروز همچنین هشدار داد که این تظاهرات می تواند منجر به قفل طولانی تر برای این کشور شود ، “ایمن نیست” ، “هوشمند نیست” و “نه قانون”

“در واقع ، این کاملا خودخواهانه است که مردم در آنجا اعتراض کنند. تنها اعتراضی که باید به آن بپردازیم ، تنها بحث ، تنها مبارزه ای است که باید علیه این ویروس انجام دهیم. ” او گفت.

تا به امروز ، استرالیا بیش از 26000 مورد ویروس کرونا ویروس و همچنین حدود 750 مورد مرگ داشته است. با این که حدود سه چهارم پرونده های این کشور محدود به ویکتوریا است ، با این وجود مقامات ایالتی محدودیت های شدید ویروسی را حفظ کرده اند ، حتی در حالی که فعالان ، مشاغل و برخی نمایندگان مجلس خواستار رفع قفل شده اند ، با اشاره به رکود اقتصادی شدید ناشی از اقدامات و فرسایش آزادی های مدنی.
همچنین در rt.com
پاسخ استرالیا به مائو می خواهد وضعیت اضطراری خود را برای یک سال دیگر تمدید کند. این باید هر کسی را که برای آزادی ارزش قائل است بترساندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *