درگیری پلیس یونان با معترضین در تجمع علیه سفر پمپئو به آتن (VIDEOS) – اخبار جهانی RT

صدها نفر در آتن و تسالونیکی به خیابان ها آمدند و با ورود درگیری ها به خارج از سفارت آمریکا در پایتخت ، به مایك پمپئو وزیر خارجه آمریكا به یونان اعتراض كردند.

راهپیمایی اعتراضی که توسط دانشجویان و گروههای چپ برگزار شده بود ، در بیشتر مسیر مسالمت آمیز بود. تظاهرکنندگان پرچم های قرمز به همراه داشتند و شعارهایی سر دادند ، از جمله “پمپئو ناخواسته است!” و “یانکی ، به خانه برو!”

اما اوضاع داغتر شد زیرا این گروه به سفارت آمریکا که در آنجا درگیری بود ، رسید و پلیس گزارش کرد که از باتوم و گاز اشک آور استفاده کرده است.

اعتراض مشابهی در تسالونیکی برگزار شد. تظاهرکنندگان در دومین شهر بزرگ کشور در خارج از کنسولگری آمریکا توقف کردند و پرچم آمریکا را روی سنگ فرش کشیدند و آن را لگدمال کردند.

اخبار مرتبط  'رفتار مشکوک' شهروند آمریکایی در آستانه انتخابات کشور آفریقای غربی توسط بورکینافاسو توسط نیروهای امنیتی کشته شد - RT World News

پمپئو روز دوشنبه ، در میان تنش های بین یونان و ترکیه بر سر اختلاف نظر ادعاهای مرز دریایی در دریای مدیترانه ، برای یک دیدار دو روزه به این کشور رسید.

آتن و آنکارا که قبلاً کشتی ها و هواپیماهای جنگی را به دلیل اختلافات بسیج می کردند ، اخیراً توافق کرده اند که در مورد موضوع اختلاف نظر مذاکرات را آغاز کنند.
همچنین در rt.com
اردوغان گفت: خروج شناور اکتشافی ترکیه حسن نیت را نسبت به یونان در میان اختلافات ارضی در مدیترانه نشان می دهدپمپئو پس از دیدار با وزیر خارجه یونان در تسالونیکی اظهار امیدواری کرد که مذاکرات با راه حل به پایان برسد “که هر یک از دو ملت بیش از مقبولیت پیدا می کنند.”

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *