در آخرین حادثه مرزی چین و هند در هیمالیا شلیک شد ، اما قدرتهای آسیایی با چه کسی سلاح استفاده کرد اختلاف نظر دارند – RT World News

چین سربازان هندی را به نقض مرزهای عملی در شرق لاداخ و شلیک گلوله های هشدارآمیز بر خلاف توافق نامه های کاهش تنش متهم کرده است. هند گفت این گشت چینی است که سلاح گرم را تخلیه می کند.

آخرین حادثه در تنش های جاری در مرز چین و هند هیمالیا روز دوشنبه در جنوب دریاچه یخبندان Pangong Tso اتفاق افتاد. به گفته طرف چینی ، سربازان هندی در خاک چین تجاوز کردند و “بی پروا تهدید به تیراندازی شد” هنگامی که یک گشت مرزبان چینی برای تحقیق در این مورد آمد. پکن گفت ، نیروهای چینی اقدامات متقابل نامشخصی انجام دادند.

“این اقدام آشکار توافقات قبلی دو طرف را به شدت نقض کرد و تنش های منطقه ای را بیشتر تشدید کرد ، که می تواند به راحتی منجر به سوund تفاهم و قضاوت نادرست شود” ژانگ شویلی ، سخنگوی فرماندهی تئاتر غربی ارتش آزادیبخش خلق چین (PLA) ، صبح روز سه شنبه در بیانیه ای گفت.

این ادعاها توسط دهلی نو رد شد ، كه گفت هیچ وقت در روز دوشنبه نیروهای خود از منطقه كنترل واقعی (LAC) در منطقه مورد مناقشه عبور نكردند و یا از سلاح گرم استفاده نكردند. به گفته این نهاد ، هر دو تخلف توسط پکن انجام شده است.

“این نیروهای PLA بودند که تلاش می کردند با یکی از مواضع پیشروی ما در امتداد LAC نزدیک شوند و هنگامی که توسط نیروهای خود منصرف شدند ، نیروهای PLA برای ترساندن نیروهای خود چند گلوله به هوا شلیک کردند ،” هند در بیانیه ای گفت.

اخبار مرتبط  رهبر مخالف بلاروس تیخانوفسایا در لیتوانی "امن" است ، وزیر امور خارجه بالتیک - RT World News

هر دو طرف عزم خود را برای محافظت از منافع خود در شرق لاداخ ابراز داشتند.

تنش چندین ماه در امتداد مرز مورد مناقشه چین و هند در هیمالیا در جریان است و چندین درگیری درگیر است. درگیری جدی در اواسط ماه ژوئن منجر به کشته شدن 20 سرباز هندی در دره گالوان ، حدود 100 کیلومتری شمال دریاچه پانگونگ تسو شد.
همچنین در rt.com
“حرکات تحریک آمیز”: هند چین را مورد انتقاد قرار می دهد ، زیرا وقایع مرزی تازه در آخر هفته را نشان می دهدحادثه مرزی قبلی بیش از یک هفته پیش در همان منطقه در جنوب دریاچه رخ داد و طرفین یکدیگر را به دلیل رفتارهای تحریک آمیز مقصر دانستند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *