در بلاروس پس از انتخابات ، تنش ها در میان گزارش ها مبنی بر شلیک پلیس به ویندوز آپارتمان و مأمورین در حال فرار بالا می رود (VIDEO) – RT World News

چهار روز پس از انتخابات ریاست جمهوری خود ، بلاروس همچنان درگیری بین معترضین و اجرای قانون به سر می برد ، در حالی که دومی با انتقاد شدید روبرو شد.

روز چهارشنبه ، در میان روزهای اعتراض به دنبال پیروزی شدید الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور فعلی الكساندر لوكاشنكو در انتخابات روز یکشنبه ، كه مخالفان اصرار دارند مخالف بودند ، ناآرامی ها نشانه های كوچكی از كاهش یافت.

در پایتخت مینسک و سایر شهرها ، تظاهرکنندگان به اصطلاح “زنجیره های همبستگی انسانی” تشکیل دادند تا از مخالفان و کسانی که قربانی تاکتیک های پلیس شده بودند ، حمایت کنند. بسیاری از کسانی که به این ترتیب بودند ، زن بودند.

معترضین در مینسک نیز تلاش کردند جاده ها را مسدود کنند و شعله ور شوند.

با وجود اعتراضات مسالمت آمیز که روز چهارم آشفتگی پس از انتخابات را نشان می دهد ، خشونت به سختی فروکش کرده است. تصویری پدیدار شده است که نشان می دهد پلیس شورش در مینسک در حالی که آنها معترضین را در زمین تعقیب می کردند در یک ساختمان آپارتمانی آتش می گشود. شاهدان گزارش می دهند که مأموران پس از آن که ساکنان به دنبال کمک به تظاهرکنندگان بودند ، دست به سلاح های خود در پنجره های ساختمان زدند.

با نزدیک شدن به شب ، درگیری ها با صداهای بلند بلند ، که ظاهراً از نارنجک های اغتشاش شده بودند ، فریاد زدند و در داخل شهر غرق می شدند.

با افزایش تنش ها در سراسر کشور ، مقامات روز چهارشنبه گفتند که دو پلیس راهنمایی و رانندگی در مینسک و بارانوویچ ، شهری با حدود 180،000 نفر در غرب بلاروس اداره شدند.

اخبار مرتبط  محققان اسرائیلی با گوش دادن به لرزش های فن ، راهی پیدا کردند که می توانند داده های رایانه ای STEAL را پیدا کنند - RT World News
همچنین در rt.com
ULTIMATUM لیتوانی ، لتونی و لهستان به بلاروس: اجازه دهید ما در مذاکرات انتخابات میانجیگری کنیم. لوکاشنکو و مخالفت ، یا با حراج مواجه هستندویدئویی از حادثه مینسک توسط وزارت امور خارجه بلاروس منتشر شده است و یک مأمور راهنمایی و رانندگی را نشان می دهد که قبل از اینکه توسط همراهش برای هدایت کمک های اولیه در محل حضور داشته باشد ، بر روی یک پاهایش در حال آویزان شدن بر روی یک پا است. این عامل که انگیزه های آن مشخص نیست ، از صحنه فرار کرده و بعداً در روز بازداشت شد. مأمور به بیمارستان منتقل شد.

در یک حادثه مشابه در بارانوویچ ، یک راننده اقدام به فرار کرد و پس از فرار یک افسر ، تعقیب یک خودروی کوره درآورد. پلیس پس از آنکه راننده از پیاده شدن خودداری کرد ، تایر را بر روی خودروی فراری شلیک کرد. اما وقتی پلیس راهنمایی و رانندگی فرا رسید ، مظنون پیاده فرار کرده بود و وسیله نقلیه خود را پشت سر گذاشت. شکار این مرد در حال حاضر ادامه دارد.

https://www.youtube.com/watch؟v=RfxrCF34UKs

پس از آنكه نتایج انتخابات روز یكشنبه نشان داد لوكاشنكو ، كه از سال 1994 رهبری این كشور را به دست آورد ، 80 نفر از آراء را به دست آورد ، دو معترض جان خود را از دست دادند و 6000 نفر نیز بازداشت شدند. تظاهرکنندگان اعتراض کردند که رقیب اصلی و کاندیدای مخالف اصلی وی ، سوتلانا تیخانوفسایا ، از پیروزی دزدیده شده است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *