در جریان تظاهرات معترضان با پلیس بلاروس – یک کشته شده در اعتراضات گسترده در مینسک – RT World News

مقامات بلاروس گفتند كه معترضین در مینسكس بر اثر جراحات ناشی از یك وسیله انفجاری كه وی سعی كرد به پلیس پرتاب كند ، در اثر ادامه تظاهرات های گسترده علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری درگذشت.

وزارت کشور بلاروس شامگاه دوشنبه ، در پی درگیری با پلیس ضد شورش ، درگذشت مردی در مینسكس را تأیید كرد كه سعی داشت سنگر مستقر شده توسط معترضین را در خیابان پریتسكی ، واقع در غرب غربی پایتخت ، حذف كند.

وی گفت: «یکی از معترضین سعی داشت یک وسیله انفجاری ناشناس را به مأموران اجرای قانون پرتاب کند. در دست او منفجر شد “ و باعث “جراحات ناسازگار با زندگی ،” سخنگوی این وزارتخانه به خبرنگاران گفت.
همچنین در rt.com
پلیس به تظاهرکنندگان علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس نارنجک و گاز اشک آور شلیک کرداسپوتنیک بلاروس گزارش داد که معترضین در خیابان پریتسکی از کوکتل های مولوتف برای هدف قرار دادن پلیس استفاده کردند. فیلم های پهپادی عصر دوشنبه ، جمعیت زیادی از مردم را که در نزدیکی ایستگاه مترو پوشکینسایا مسدود شده بودند نشان می داد ، و گزارش هایی از پلیس با استفاده از نارنجک های فلاش بنگ برای پراکنده کردن آنها وجود داشت. در مقطعی اتوبوس شهری دچار آتش سوزی شد.

این اولین مرگ تایید شده در اعتراضات است. در رسانه های محلی گزارش های زیادی از زخمی ها منتشر شده است ، و هزاران معترض معترض بازداشت شده اند.

در اوایل روز ، یگان ویژه ضد تروریستی برای شکسته شدن جمعیتی در جاده ، در تقاطع نزدیک به مرکز شهر مینسک مستقر شد و باعث شد گزارش های وحشتناک از “تیراندازی ارتش به مردم” در رسانه های محلی از گلوله های لاستیکی و فلاش بنگ استفاده شد.

اخبار مرتبط  انفجار در کارخانه آتش نشانی ترکیه 10 زخمی برجای گذاشت که 200 نفر از آنها گرفتار شده اند (VIDEOS) - RT World News

علاوه بر فلاش بمب ها و گلوله های لاستیکی ، پلیس از روز یکشنبه از گاز اشک آور برای پراکنده کردن تظاهرکنندگان در سراسر بلاروس استفاده کرده است. معترضین همچنین از آتش بازی استفاده کرده اند و در برخی موارد سعی کردند پلیس را با اتومبیل سوار کنند.

فعالان مخالف از پذیرش نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری امتناع می ورزند ، كه نشان داد الكساندر لوكاشنكو رئیس فعلی تقریباً 80 درصد آرا را به دست آورد و به راحتی رقیب اصلی خود سوتلانا تیكانوفسكا را شکست داد.

علاوه بر پایتخت ، که شاهد درگیری های شدیدی بین معترضین و اجرای قانون بود ، در شهرهای دیگر در سراسر بلاروس نیز درگیری هایی رخ داده است. فیلم هایی از برست ، در مرز با لهستان ، انفجارها و ایستادگی بین پلیس شورش و تظاهرکنندگان را نشان می داد.

معترضین پرچم سفید را با یک نوار قرمز ، پرچم اولین کشور مستقل بلاروس ، آغشته کرده اند و آن را در ساختمان ها و نقاط دیدنی کاشته اند. در منطقه مالینووکا در شهر مینسک ، معترضان پس از قرار دادن پرچم در بالای یک مجسمه بیسون ، با صدای بلند فریاد زدند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *