در حالیکه دولت مکرون قانون امنیتی را پیش می برد ، بروکسل به فرانسه در مورد آزادی مطبوعات هشدار می دهد – اخبار جهانی RT

کمیسیون اروپا وظیفه خود را به دولت فرانسه یادآوری کرده است تا روزنامه نگاران بتوانند “آزادانه و ایمن” کار خود را انجام دهند ، در حالی که پارلمان به سرکوب انتشار تصاویر افسران پلیس وظیفه رای می دهد.

کریستین ویگاند ، سخنگوی اتحادیه اروپا برای حاکمیت قانون ، پس از رأی دادن پارلمان به تصویب قانونی که روزنامه نگاران را به جرم انتشار تصاویر پلیس در روز جمعه تصویب کرد ، به دولت فرانسه اخطار داد.

سخنگوی این خبرگزاری به خبرگزاری فرانسه گفت كه نهاد اتحادیه اروپا از نزدیك تحولات فرانسه را رصد می كند.

کمیسیون از اظهارنظر درباره لایحه ها خودداری می کند ، اما ناگفته نماند که در مواقع بحرانی ، مهمتر از هر زمان دیگر روزنامه نگاران می توانند آزادانه و با خیال راحت کار خود را انجام دهند.

ویگاند افزود كه كشورهای عضو اتحادیه اروپا باید اطمینان حاصل كنند كه هنگام پیش نویس قانونی سازی امنیت ، توازن مناسب را پیدا می كنند ، از حقوق شهروندان اطمینان حاصل می كنند و به ویژه آزادی های رسانه ای به دلیل تقویت امنیت عمومی به خطر نمی افتد.

“مثل همیشه ، کمیسیون حق بررسی قوانین نهایی را برای بررسی انطباق آن با قوانین اتحادیه اروپا محفوظ است.” او اضافه کرد.

قرار است پس از تصویب اولیه در روز جمعه ، نمایندگان پارلمان فرانسه روز سه شنبه در مورد کلیات این لایحه رأی دهند. پس از این ، این لایحه به سنا ، مجلس فوقانی فرانسه می رود. در صورت تصویب ، این قانون استفاده از پهپادهای نظارتی و اختیارات پلیس را گسترش می دهد و همچنین انتشار تصاویر افسران پلیس وظیفه را محدود می کند.

اخبار مرتبط  پلیس اسپانیایی از زانو زدن در گردن TEENAGER به اتهام پوشیدن ماسک صورت به روش اشتباه فیلمبرداری کرد - RT World News

طبق این لایحه ، به اشتراک گذاری تصاویر پلیس های وظیفه “با هدف یا آسیب رساندن به سلامت جسمی یا روانی آنها” با یک سال حبس و حداکثر 45000 یورو (53،360 دلار) جزای نقدی مجازات خواهد شد.
همچنین در rt.com
پلیس ضد شورش فرانسه هنگام تشویق جمعیت در اعتراض به پاریس علیه لایحه جدید امنیتی ، HELMETS را حذف کرد (ویدئو)این لایحه با مخالفت شدید روزنامه نگاران و فعالانی روبرو شده است که می گویند آزادی های مدنی و آزادی مطبوعات ممکن است به خطر بیفتد.

هزاران نفر در اعتراض به اقدامات جدید هفته گذشته و آخر هفته به خیابانها آمدند. روز شنبه ، پلیس با استفاده از آب از بین بردن تظاهراتی در پاریس که توسط گزارشگران بدون مرز و عفو بین الملل ترتیب داده شده بود ، از آب استفاده کرد.

دولت گزارش های مبنی بر تلاش برای محدود کردن آزادی مطبوعات را رد کرده است. وزیر کشور جرالد دارمانین قبلاً گفته بود که هدف این است “از کسانی که از ما محافظت می کنند محافظت کنید.”

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *