در حالی که دانمارک مجدداً در میان همه گیری Covid-19 مدارس را باز کرد – فرزند من یک خوکچه هندی نیست و هزاران امضا به دست می آورد – RT World News

دانمارک تصمیم به بازگشایی مدارس برای کودکان خردسال پس از یک ماه تعطیل شدن گرفت ، و به اولین کشوری در اروپا است که محدودیت های coronavirus در آموزش و پرورش را آرام می کند.

دستورالعملهای جدیدی درباره محدود کردن تعداد كودكان در كلاسها و تنظیم مجدد میزها در دو متر از همدیگر ارائه شده است. این اقدام مورد استقبال برخی والدین قرار گرفت. کارولین ، یک مادر دو ساله 38 ساله ، به AFP گفت که احساس می کند “واقعاً خوب است که بچه هایی که به مدرسه می روند.”

با این حال ، دیگران هنوز نگران این هستند که تسکین محدودیت ها خیلی زود به زودی بیفتد. طوماری با عنوان “فرزند من یک خوکچه هندی نیست” – با هدف نگهداری بیشتر کودکان در خانه – تاکنون تقریباً 18،000 امضا به دست آورده است.

انتظار می رود که این بازگشایی به تدریج انجام شود ، اگرچه پیش بینی می شود همه مدارس تا 20 آوریل برای کوچکترین فرزندان عملیات عادی را از سر گرفته اند.

آرایشگاه ها ، سالن های بدنسازی ، کلوپ های شبانه ، رستوران ها و کافه های دانمارک برای آینده قابل پیش بینی بسته باقی مانده اند.

اخبار مرتبط  روزنامه نگار می گوید آنجلینا جولی "عروس جسد" ایران به اتهام "فساد جوانان" به 10 سال زندان محکوم شد

این کشور تاکنون 6،876 مورد تایید شده از عفونت ها را گزارش کرده است که تعداد کشته ها 299 نفر بوده است. این آمار در مقایسه با بسیاری از همسایگان اروپایی آن نسبتاً کم است.
همچنین در rt.com
‘تصویر مختلط’ در اروپا: ممکن است خوش بینی در انگلستان محو شود ، زیرا برخی از کشورهای اروپایی محدودیت ها را کاهش می دهندتصمیم دانمارک در حالی صورت می گیرد كه سایر كشورهای اروپایی – مانند اتریش – به تدریج شروع به كاهش اقدامات قفل كننده مربوطه می كنند. انتظار می رود مدارس اتریش حداقل تا اواسط ماه مه بسته باشند.

در همین حال ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) اخیراً هشدار داده است كه بازگشت سریع به “مشاغل معمول” می تواند موج دیگری از ویروس مرگبار را به دنبال داشته باشد. طبق گزارش های خبرگزاری فرانسه ، در حال حاضر بیش از دو میلیون نفر در سراسر جهان به Covid-19 آلوده اند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *