در حالی که رهبر حزب پودموس با شکست از سیاست ، کاندیدای ضد قفل Ayuso در انتخابات مادرید پیروز شد – RT World News

نخست وزیر مادرید ایزابل دیاز آیوسو ، منتقد شدید قفل شدن Covid-19 ، در انتخابات منطقه ای اسپانیا یک پیروزی بزرگ بدست آورد و باعث شد رئیس جناح چپ Podemos پس از تصاحب مقام پنجم ، به فعالیت سیاسی خود پایان دهد.

با شمارش بیش از 99٪ از آرا late در اواخر سه شنبه شب ، حزب مردم Ayuso 45٪ از آرا ، یا 65 کرسی در مجلس قانونگذاری منطقه را به دست آورد ، که فقط چهار خجالتی از اکثریت قاطع است. انتظار می رود که حزب مردم با دو برابر شدن سهم خود در مقایسه با آخرین رقابت در سال 2019 ، با حزب راست گرای Vox ، که خود با 9 درصد آرا در مکان چهارم قرار دارد ، وارد ائتلاف شود.

“آزادی بار دیگر در مادرید پیروز شد” آیوسو پس از پیروزی خود ، با تکرار یک شعار تبلیغاتی ، به هواداران خود گفت ، در حالی که رهبر حزب مردم پابلو کاسادو گفت رای دهندگان “قابل اعتماد است [Ayuso’s] رسیدگی به بیماری همه گیر. “

مبارزات انتخاباتی نخست وزیر با مخالفت وی با قفل کردن ، در بخش كمی دامن زد ، و به رأی دهندگانی كه از محدودیت های سخت گیرانه خسته شده اند ، در حالی كه از بستن بارها و رستوران ها در بحران بهداشت خودداری می كردند ، دامن زد.

مسابقه روز سه شنبه ضربه ای به جناحهای چپ وارد کرد ، زیرا حزب کارگران سوسیالیست نسبت به سال 2019 با 10 امتیاز و 11 کرسی لغو کرد و با مسکو مادرید پیشرو مساوی شد. در مکان پنجم پشت Vox ، Podemos قرار گرفت ، یک حزب چپ مرکز در مخالفت با سیاست های ریاضتی اروپا در سال 2014 تاسیس شد. اگرچه سه کرسی اضافی به دست آورد ، اما نمایش نسبتاً ضعیف باعث شد تا بنیانگذار Podemos ، پابلو ایگلسیاس ، خروج خود از سیاست را اعلام کند ، “ما شکست خورده ایم. ما خیلی دور از جمع کردن اکثریت کافی بودیم. “

اخبار مرتبط  پومپئو پس از تأخیر در وضعیت دریافتی ناظر به وضعیت تایوان ، وضعیت WHO را به دلیل طرفداری از چین متهم کرد - RT World News
همچنین در rt.com
معاون نخست وزیر اسپانیا پس از فراخوان انتخابات محلی زودرس برای جلوگیری از رای عدم اعتماد ، در پیشنهاد رئیس جمهور مادرید با سهام پر استعفا استعفا داد“من یک شخصیت سیاسی نیستم که بتوانم به نیروی سیاسی ما کمک کنم یا به تحکیم قدرت نهادی آن کمک کنم.” ایگلسیاس افزود.

نخست وزیر اسپانیا پدرو سانچز – یکی از اعضای برجسته حزب کارگران سوسیالیست که سیاست های Covid-19 او اغلب با انتقاد از سوی آئوسو روبرو شد – اواخر سه شنبه شب در توییتر خود به پیروزی خود اعتراف کرد.

وی افزود: “نظرسنجی ها به ایوسو نتیجه ای عالی و مهمتر از همه مسئولیت بزرگی داده اند. تبریک می گویم،” او گفت. ” [Socialist Workers] همیشه آماده کار برای مادریدی بهتر و تبدیل آرا its خود به نیرویی برای آینده منطقه و مردم آن خواهد بود. “

مبارزات انتخاباتی در مادرید ، پایتخت اسپانیا و یک شهر 7 میلیونی ، با لفاظی های داغ و گاه تهدید به خشونت همراه بوده است ، از طرف مخالفان چندین نامزد ، از جمله آیوسو و ایگلسیاس ، تهدید به مرگ شده اند. در اوایل آوریل ، یک دفتر منطقه ای برای Podemos با یک بمب آتش زده شد ، و باعث شد Iglesias مقصر “دور سمت راست،” تماس حمله “تروریسم خیابانی” سخنگوی حزب مدعی شد که این ششمین بار است که دفتر پودموس مورد هدف وندال ها قرار می گیرد.
همچنین در rt.com
پس از تهدید به مرگ سیاستمداران و پلیس ، یکی دیگر از نامزدهای انتخابات مادرید گلوله هایی را به پست ارسال کرداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *