در حالی که معترضین تلاش می کنند در شب دوم تظاهرات معترضین به پارلمان بیروت حمله کنند (VIDEO) – RT World News

همزمان با درگیری معترضین و پلیس برای شب دوم ، آتش سوزی در نزدیکی مجلس در بیروت رخ داد. پلیس در حالی که تظاهرکنندگان خواستار استعفای دولت بر اثر انفجار بزرگ بندر ، سنگ های پرتاب شده بودند ، گاز اشک آور مستقر کردند.

معترضان پس از تلاش برای طوفان پارلمان در روز شنبه شب ، معترضان روز یکشنبه به خیابان ها بازگشتند ، این بار با شلیک گلوله های پرتابه ای به سمت مأموران امنیتی مستقر برای محافظت از ساختمان دولت.

در هنگام غروب آفتاب ، آتش سوزی در ورودی موزائیك در میدان پارلمان رخ داد كه پلیس را وادار به استقرار ابرهای سنگین گاز اشک آور و اعزام آتش نشانان به منظور خاموش كردن این آتش سوزی كرد.

فیلم های ویدئویی معترضین را با استفاده از تیراندازی به ضرب گلوله برای پرتاب پرتابه ها و نیروهای امنیتی با هدف بازگشت لیزر به سمت آنها گرفت.

معترضین سرانجام توانستند بخشی از حصار امنیتی را پایین بیاورند و با آمدن سد سنگر تشویق شدند.

اخبار مرتبط  هاله بری پس از رفتن به "طعمه اسکار" با نقش ترنسندر ، شخصیت مخلوق مجبور به عذرخواهی شد - RT World News

پلیس ، پوشیده از زره بدن و باتومهای قابل حمل ، با گاز اشک آور پاسخ داد. در اعتراضات روز شنبه ، تظاهرکنندگان توانستند وزارت امور خارجه و سایر ساختمانهای دولتی را نقض کنند. یک پلیس کشته و بیش از 170 نفر زخمی شدند.

نخست وزیر حسن دیاب خواستار انتخابات زودهنگام پارلمان شد ، اما قول او نتوانسته موج ناآرامی های عمومی را که در حال حاضر کشور را در دست دارد ، فرو بکشد. اوضاع اقتصادی لبنان قبل از انفجار خطرناک بود و اعتراضات در ماه های اخیر در بیروت آغاز شده است.

دو وزیر دولت در پی انفجار گسترده نیترات آمونیوم در بندر این شهر در روز سه شنبه استعفا داده اند.
همچنین در rt.com
مقامات لبنانی “انتظار ندارند” برای پیدا کردن بازماندگان در آوار بیروت ، تیم نجات روسیه می گوید ، در حالی که گفته می شود تعداد کشته ها در 220 مورد تلف شده است.مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *