در حالی که هزاران نفر به حکم دادگاه مبنی بر لغو سقف اجاره شهر اعتراض کردند ، پلیس و تظاهرکنندگان درگیری می کنند – اخبار جهانی RT

به دنبال صدور رای دادگاه قانون اساسی آلمان مبنی بر اینکه دولت ایالت پایتخت به دلیل قوانین موجود فدرال نمی تواند اجاره بحث برانگیز را اعمال کند ، پلیس ضد شورش و معترضین در برلین درگیر شده اند.

روزنامه محلی Berliner Zeitung گزارش داد ، حدود 10 هزار نفر روز پنجشنبه به خیابان های شهر آمدند ، و بسیاری از آنها درب ظرف را به عنوان نوعی اعتراض پر سر و صدا و توجه به خود جلب کردند.

اما بعداً تظاهرات عمدتاً مسالمت آمیز با همگرایی جمعیت در منطقه ای در نزدیکی ایستگاه مترو هرمان پلاتز در مرکز پایتخت ، جایی که برخی با پلیس درگیر شدند ، به خشونت تبدیل شد.

معترضین سپس به خیابان کوتبوسر راهپیمایی کردند و در آنجا مأموران با تجهیزات ضد شورش مورد استقبال قرار گرفتند و پس از آنکه از آنها خواسته شد منطقه را پاک کنند ، مشاجره آغاز شد.

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی معترضین را نشان می دهد که با عصبانیت با پلیس روبرو می شوند که آنها را عقب می اندازد. چندین دستگیری انجام شد.

فیلم دیگر نشان می داد كه یك نفر وقتی به سمت مأموران و وسایل نقلیه زرهی می آید شروع به زدن پلیس می كند ، در حالی كه فیلم های دیگر نشان می دهد كه پلیس با یك معترض دست به كار شده و او را به زمین می كوبد.

اخبار مرتبط  قطع کردن آن نزدیک! ناسا نشان می دهد که سه سیارک ورودی در این هفته فقط در این ماه مشاهده شده اند - RT World News

بنا به گزارش Der Tagesspiegel ، برخی افراد بطری هایی را به سمت پلیس پرتاب کردند که برای کنترل جمعیت از اسپری فلفل استفاده کردند. گزارش شده است که یک روزنامه نگار نیز از ناحیه فراکا زخمی شده است.

این اعتراضات پس از سالها بحث در مورد سقف اجاره برلین صورت گرفت ، این بدان معناست که 90 درصد آپارتمانهای این شهر به مدت 5 سال در سطح ژوئن 2019 باقی مانده بودند. در ماه نوامبر ، دولت ایالت موجر را تهدید کرد که اگر اجاره بیش از حد زیاد را مطابق با مسدود کردن ، که از فوریه سال 2020 به اجرا درآمد ، کاهش ندهد ، جریمه می کند.




همچنین در rt.com
مقامات بهداشتی آلمان هشدار می دهند که اقدامات فوری مورد نیاز است زیرا وضعیت Covid “در حال نزدیک شدن است”



این حرکت برای مقابله با افزایش اجاره بهای برلین طراحی شده بود ، که طبق اعلام بنیاد املاک آلمان (ZIA) از سال 2013 به 2019 افزایش 27 درصدی را نشان می دهد. با این حال ، روز پنجشنبه توسط قضات قانون اساسی که گفتند قانون ایالت تجاوز به قانون قانون فدرال

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *