در حالی که ونزوئلا برای برگزاری رأی خود آماده می شود ، مادورو سیفون انتخابات را خرد می کند – RT World News

رئیس جمهور ونزوئلا ، با توجه به تلاشهای واشنگتن برای تحمیل سبک عجیب و غریب “دموکراسی” در گلو کشورهای دیگر ، به ویژه ونزوئلا و متحدانش ، نتیجه شرم آور انتخابات ایالات متحده را مسخره کرد.

مادورو روز چهارشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی از اظهار نظر در مورد نتیجه انتخابات ایالات متحده خودداری کرد ، و خواستار بازگشت ایالات متحده و عدم مداخله در دموکراسی ونزوئلا در هنگام رای گیری این کشور در دسامبر است. با این حال ، او نتوانست در برابر انداختن سایه ای به ملت كه سال گذشته سعی در جایگزینی وی با رهبر معارض وقت خوان گوآیدو داشت ، مقاومت كند.رئيس جمهور“توسط واشنگتن شناخته شده است.
همچنین در rt.com
ونزوئلا می گوید “جاسوس آمریكایی” را دستگیر كرد كه دو پالایشگاه نفت را با سلاح های “سنگین و تخصصی” هدف قرار می دادما در امور داخلی ایالات متحده دخالت نمی کنیم. و ما از این متنفریم وقتی آنها تظاهر می کنند که به مردم دروس دموکراسی می دهند، “وی در سخنرانی تلویزیونی گفت ، و افزود كه ونزوئلایی ها از نتیجه انتخابات خود در شب رأی گیری اطلاع دارند. انتخابات آینده نمایشی از “سیستم انتخاباتی شفاف و اثبات شده، “مادورو ادامه داد.

در حالی که یک جناح از مخالفان ونزوئلا متعهد شده اند که رأی دسامبر را مانند ماه مه 2018 تحریم کنند ، و پیش بینی آن را “تقلب، “یک گروه مخالف دیگر اشاره کرده است که مادورو را از نظر انتخاباتی به چالش می کشند. در همین حال ، گوایدو اعلام کرد که رأی خود را در اختیار خواهد داشت ، هرچند توضیح نداده است که چگونه بدون مشارکت شورای انتخابات کشور قصد دارد این کار را انجام دهد.

فرد تازه کار مورد حمایت ایالات متحده خود را ونزوئلا اعلام کرد “رئیس جمهور موقت“در ژانویه 2019 با وجود اینکه هرگز در انتخابات پیروز نشده است و بلافاصله توسط ایالات متحده و تعداد زیادی از متحدان مورد حمایت قرار گرفت. دفعه ای که برای انتخابات ریاست جمهوری کاندید شد – در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری میزگرد اتحاد دمکراتیک در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2012 – او شکست خورد و در ژانویه با جایگزینی به عنوان رئیس مجلس شورای ملی ، بیشتر به حاشیه رانده شد. گوئیدو در اولین سال تصدیق خود به عنوان رهبر مخالفت ، چندین بار سعی در کودتا علیه مادورو داشت.

اخبار مرتبط  پاریس تکذیب کرد که گوائو در سفارت فرانسه در کاراکاس پنهان شده است زیرا ونزوئلا خواستار تحویل وی شد - RT World News
همچنین در rt.com
همزمان با گرسنگی میلیون ها ونزوئلایی ، ایالات متحده باید سهم خود را در تقصیر بحران انسانی و اقتصادی به عهده بگیردآمریكا ونزوئلا مادورو را به دلیل امتناع از خم شدن به خواست واشنگتن با تحمیل مجازات های مخرب ، قرار دادن 15 میلیون دلار پاداش بر سر رئیس جمهور و چندین مقام ارشد وی در حالی كه آنها را به قاچاق مواد مخدر متهم كرده بود ، و به اتهام بودجه حمله عجیب مزدوران با هدف آشکار آدم ربایی یا حتی کشتن مادورو.

مادورو با وجود گلایه های اساسی خود از ترامپ ، دلیل خوبی دارد که از انتخاب علاقه مندی ها در مسابقه 2020 جلوگیری کند. رهبر ونزوئلا جو بایدن رقیب حزب دموکرات ریاست جمهوری را متهم به برنامه ریزی کودتا علیه خود در سال 2015 در حالی که بایدن معاون رئیس جمهور ایالات متحده در زمان باراک اوباما بود ، اعلام کرد که سیاستمدار حرفه ای مسئول نقشه ترور وی است. سوسیالیست ونزوئلا مدتهاست که خشم خار چشم واشنگتن است و بیش از هر کشور دیگری در نیمکره غربی روی نفت نشسته است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *