در حالی که کشور از کمبود اکسیژن پزشکی رنج می برد ، موارد Covid-19 هند از 20 میلیون نفر فراتر رفت – RT World News

هند از زمان آغاز شیوع بیماری دومین کشور پس از ایالات متحده است که بیش از 20 میلیون مورد ویروس کرونا را ثبت کرده است. مخالفان در کشور خواستار یک قفل در سراسر کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس شده اند.

تعداد عفونت ها بیش از 20 میلیون نفر بوده است ، در حالی که وزارت بهداشت هند روز سه شنبه 357229 مورد جدید را ثبت کرده است. این کشور طی بیش از چهار ماه 10 میلیون مورد اضافه کرده است که طی آن موج ویرانگر دوم ویروس به آن آسیب زده است.

در حدود 3،449 مرگ در روز سه شنبه ثبت شده است ، که شمار کلی مرگ و میر را از این بیماری همه گیر به 222408 نفر افزایش می دهد.

این خبر در حالی منتشر می شود که سیستم بهداشت و درمان هند با بیمارستان های شلوغ و کمبود اکسیژن پزشکی مورد نیاز برای نجات بیماران Covid-19 با مشکلات تنفسی دست و پنجه نرم می کند. این بحران دولت را بر آن داشته است تا به سرعت به دنبال تجهیزات حیاتی پزشکی در خارج از کشور باشد.

اولین محموله 900 مخزن اکسیژن از انگلیس روز دوشنبه توسط ارتش هند تحویل داده شد. تحویل بیشتر مخازن اکسیژن ، متمرکز کننده های اکسیژن ، ونتیلاتورهای ریوی و سایر تجهیزات از کشورهایی از جمله ایالات متحده ، امارات ، کویت و تایلند تأمین شد. مقامات همچنین تحویل اکسیژن به دهلی و دیگر مناطق آسیب دیده را از طریق راه آهن سازماندهی کردند.

اخبار مرتبط  مجارستان با نزدیک شدن به میزان تلقیح 40٪ - به سمت بازگشایی بیشتر اقتصاد پیش می رود - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
مانند “15 روز برای کاهش سرعت گسترش؟” فائوسی به هند توصیه می کند که کشور را “برای چند هفته” در میان رکورد افزایش Covid-19 متوقف کنددر همین حال ، راهول گاندی ، یکی از رهبران کنگره ملی هند ، حزب اصلی مخالف در پارلمان ، خواستار قفل در سراسر کشور شده است.

“من فقط می خواهم روشن کنم که قفل کردن در حال حاضر تنها گزینه است که دلیل آن کمبود استراتژی است [the government]، “ گاندی در توئیتر خود افزود که راهی دیگر برای جلوگیری از شیوع ویروس وجود ندارد.

دولت “بی عملی ، کشتن بسیاری از مردم بی گناه است” او نوشت.

رسانه های هند گزارش دادند که دولت به رهبری نخست وزیر نارندرا مودی تمایلی به تحمیل قفل در سراسر کشور ندارد و به جای آن قفل های منطقه ای را انتخاب می کند.

مودی ماه گذشته گفت که مقامات منطقه ای باید بر روی تنظیم تمرکز کنند “مناطق مهار خرد” در مناطقی که میزان عفونت آنها زیاد است ، و قفل شدن و ممنوعیت حصر باید آخرین چاره باشد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *