در صورت حمله هواپیماهای فرانسوی ، هواپیماهای فرانسوی شناور آنکارا را اردوغان هشدار داد که “اگر قیمت کشتی بالا باشد” – “قیمت بالایی” – RT World News

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه در صورت حمله به ناوگان مورد اختلاف در دریای مدیترانه برای نفت و گاز ، انتقام جویی را پس از دو فروند هواپیمای فرانسوی در جریان یك تمرین با ناوگان یونانی در نزدیكی پرواز كرد.

ما گفتیم که اگر به ما حمله کنید اوروک ریس شما قیمت بالایی را پرداخت خواهید کرد ، و آنها امروز اولین پاسخ خود را دریافت کردند ، “ اردوغان روز پنجشنبه در سخنرانی در آنکارا ، بدون ارائه جزئیات درباره آنچه ممکن است اتفاق افتاده گفت.

این کشتی با نام دزدان دریایی عثمانی در قرن شانزدهم ، در اوایل این هفته در نزدیکی جزیره Kastellorizo ​​، متعلق به یونان ، کار بررسی را آغاز کرد ، اما در نزدیکی ساحل جنوبی استان آنتالیا ترکیه واقع شده است.
همچنین در rt.com
ماکرون حضور ناوگان فرانسوی ها را در مدیترانه افزایش داده و خواستار پایان یافتن اکتشافات نفتی یکجانبه در مورد ترکیه به ترکیه استرئیس جمهور فرانسه امانوئل ماکرون روز چهارشنبه اعلام کرد که برای حمایت از همکار اتحادیه اروپا و عضو ناتو یونان ، نیروهای نظامی دیگری را به شرق مدیترانه اعزام خواهد کرد. ماکرون همچنین از ترکیه خواست تا تحقیقات را متوقف کند و موضوع را با آتن از طریق گفتگو حل کند.

روز پنجشنبه ، رسانه های یونان گزارش دادند که دو فروند جت فرانسوی رافائل در حال پرواز بودند اوروک ریس و اسکورتهای نیروی دریایی ترکیه ، به عنوان آنها در تمرینات مشترک با نیروی دریایی یونان شرکت کردند.

اخبار مرتبط  افسر پلیس هند در حمله ستیزه جویان به منطقه کشمیر کشته و یک زخمی دیگر - مسئولان - RT World News

دو کشتی فرانسوی ، ناوچه لا فایت و حامل هلیکوپتر تونر، در کنار چهار ناو یونانی در تمرینات شرکت کرد: اسپتسای ، اژه ، کوندوریوتیس و لیموز

لیمنوس کشتی ای بود که طبق گفته ها درگیری با ناوگان نیروی دریایی ترکیه درگیر شد کمال ریس – یکی از اوروک ریساسکورتهای نظامی – صبح چهارشنبه. رسانه های یونان گزارش دادند که در این درگیری چندین ملوان یونانی مجروح شدند ، اما کشتی ترکیه را رها کردند “غیرقابل اجرا” ، که آنکارا انکار کرد.

ترکیه و یونان آخرین بار جنگی بین سالهای 1919 و 1922 انجام دادند که با خروج گسترده یونانیان از قلمرو فعلی جمهوری ترکیه پایان یافت. در سال 1974 ، آنكارا پس از آنكه دولت قبرس اعلام كرد كه قصد اتحاد با یونان را دارد ، به قبرس حمله كرد و از یك كشور متشكل از قومی ترکیه حمایت كرد. کشور جزیره تا امروز تقسیم شده است.

هر دو ترکیه و یونان عضو ناتو هستند ، اما آتن نیز عضو اتحادیه اروپا است ، در حالی که آنکارا نیست.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *