در مورد افراد مسلح نوا اسکوشیا ، انگیزه ها و قربانیان وی چیست؟ – RT World News

20 آوریل ، 2020 02:45

در تیراندازی های دسته جمعی نوا اسکوشیا تلفات بیشتر تأیید شده است که شمار تلفات این کشور به 17 نفر از جمله افراد مسلح رسیده است. این چیزی است که ما تاکنون در مورد حمله بیمارگونه می دانیم ، که اکنون کشنده ترین در تاریخ کانادا تلقی می شود.

  • داد و بیداد حوالی ساعت 11:30 بعد از ظهر شنبه شب آغاز شد ، وقتی پلیس سلطنتی کانادا سوار شد به یک “شکایت سلاح گرم” در یک شهر روستایی Portapique و تعداد نامشخصی از تلفات در صحنه پیدا شد ، اما مظنون نیست. پلیس یک وضعیت تیرانداز فعال را اعلام کرد و مانیتورینگ را راه اندازی کرد ، در حالی که مأموران مسلح شبانه در خیابان ها گشت می زدند و هلیکوپترها صبح به جستجو می پیوستند.

  • این مظنون به عنوان گابریل وورتمن ، 51 ساله ، مقیم پاره وقت Portapique شناخته شد که همچنین به عنوان دندانپزشک در شهر Dartmouth ، در نزدیکی Halifax ثبت شد.
  • او ماشین خود را شبیه به یک مسافر پلیس سلطنتی کانادایی سوار کرد و لباس پلیس پوشید ، که نشان می دهد این حمله کاملاً خودجوش نبوده است.
  • در حالی که انگیزه اولیه وی هنوز ناشناخته است ، مقامات معتقدند که مهاجم می توانست قربانیان او را هدف قرار دهد ، اما بعد از آن به طور تصادفی حمله به افراد بیگانه را آغاز کرد.
  • تعقیب و گریز برای مظنون ، که حداقل یک بار وسایل نقلیه را تغییر داد ، یکی از شلوغ ترین بزرگراه های استان نوا اسکوشیا را طی کرد و در نزدیکی پمپ بنزین در حدود 35 کیلومتری شمال حلیفکس حوالی ظهر یکشنبه به پایان رسید.
  • پس از درگیری با اسلحه با پلیس ، فرد مسلح بود “بازداشت” اما به زودی اعلام شد “فوت شده”، مقامات گفتند که هیچ جزئیات دیگری را به اشتراک نمی گذارد.
  • محکم هایدی استیونسون ، جانباز 23 ساله RCMP و مادر دو فرزندش ، در واکنش به این حادثه تیرانداز فعال کشته شد ، در حالی که یکی دیگر از افسران RCMP در بیمارستان با جراحات تهدید آمیز غیرقانونی است.
  • حداقل 15 نفر دیگر ، علاوه بر مهاجم و افسر ، جان خود را از دست دادند ، اما هویت آنها فوراً منتشر نشده است. یکی از قربانیان به طور غیررسمی توسط خواهرش به عنوان لیزا مک کولی ، معلم مدرسه ابتدایی و داوطلب اردوگاه کتاب مقدس برویک شناسایی شد.
  • قتل عام نوا اسکوشیا به مرگبارترین حمله دسته جمعی در تاریخ کانادا تبدیل شده است ، و این امر باعث شلیک تیراندازی گسترده در سال 1989 در کالج Ecole Polytechnique مونترال شد که منجر به کنترل شدیدتر اسلحه ها شد. مقامات اولیه هشدار داده اند که تحقیقات همچنان ادامه دارد و قربانیان دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد “چندگانه” صحنه های جنایت ، برخی با “ساختار در آتش”
همچنین در rt.com
قتل عام نوا اسکوشیا: افراد مسلح پس از کشته شدن 16 نفر در مرگبارترین تیراندازی جمعی کانادا کشته شدندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  آلمان اولین آزمایش بالینی را برای واکسن بالقوه Covid-19 تصویب کرد - RT World News

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *