دستگیری بنیانگذار حماس توسط نیروهای امنیتی اسرائیل به عنوان تلاش برای تضعیف آشتی فلسطین محکوم شد – RT World News

نیروهای امنیتی اسرائیل حسن یوسف رهبر ارشد حماس را دستگیر کردند. دو گروه رقیب فلسطینی ، حماس و فتح ، هر دو این اقدام را به اتهام سیاسی و تلاش برای از بین بردن مذاکرات آشتی محکوم کرده اند.

یوسف صبح جمعه در خانه اش در رام الله در کرانه باختری اشغال شده منتقل شد. در حالی که مقامات اسرائیلی هیچ اطلاعات رسمی در مورد این اقدام ارائه نکرده اند ، رسانه های محلی گزارش دادند که یکی از بنیانگذاران حماس به اتهام بازداشت شده است “تجدید” فعالیت توسط گروه.

یوسف پس از کمک به تأسیس حماس در اواخر دهه 1980 بارها توسط مقامات اسرائیلی دستگیر شد و سالها را در پشت میله های زندان گذراند. حماس همیشه ادعا کرده است که فقط در فعالیت های سیاسی آن شرکت داشته و با شاخه نظامی آن ارتباطی نداشته است. دستگیری وی توسط حماس و رقیب آن ، فتح محکوم شد. حماس ادعا کرد که این دستگیری اقدامی با انگیزه سیاسی بود که برای بی ثبات کردن روند آشتی در حال انجام بین دو گروه انجام شده است.

اخبار مرتبط  کره شمالی "برنامه اقدام نظامی را علیه سئول به حالت تعلیق درآورد" - RT World News

“بدینوسیله تأیید می کنیم که دستگیری شیخ حسن یوسف توسط اشغالگر راهی برای وحدت که وی طی دو ماه گذشته برای آن کار کرده متوقف نخواهد شد.” حماس در بیانیه ای گفت.
همچنین در rt.com
‘ضربه خیانت آمیز’: گروه های فلسطینی توافق صلح بحرین و اسرائیل را محکوم می کنندفتح نظر مشابهی را در مورد دستگیری یوسف ابراز داشته است ، دبیرکل گروه جبرئیل راجوب تل آویو را به “دستکاری” با مذاکرات آشتی و تلاش برای “در دستیابی به وحدت ملی تأثیر بگذارد.”

“این دستگیری ادامه رویکرد اشغالگرانه برای دستگیری دهها نفر از مردم فلسطین هر روز و ادامه تجاوزات مداوم علیه مردم ما برای دهه ها است” راجب اظهار داشت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *