دستگیری ها در اعتراض به ضد دولت در بیرون از خانه نتانیاهو گزارش شد ، در حالی که اسرائیلی ها با نمایش هفتگی 2021 شروع می کنند – RT World News

تظاهرکنندگان اسرائیلی سال جدید را در پایان سال 2020 آغاز کردند و در خیابان های بیرون از خانه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در اورشلیم سیل زدند و دولت او را به فساد متهم کردند و واکنش ویروس کرونا را متهم کردند.

معترضان ضد فساد در اسرائیل تظاهرات خود را تا سال جدید گسترش دادند و برای بیست و هشتمین هفته متوالی راهپیمایی کردند و در نزدیکی محل اقامت رسمی نتانیاهو با پلیس درگیر شدند. روزنامه هاآرتص گزارش داد که یازده معترض توسط پلیس در بیرون از خانه نتانیاهو بازداشت شدند ، در حالی که حدود 100 نفر دیگر بعد از ظهر شنبه در خیابان دیگری واقع در فاصله دورتر از خانه او منتقل شدند.

هزاران نفر دیگر در اعتراضات عصرگاهی در بیت المقدس و سایر نقاط کشور ، از جمله اقامتگاه خصوصی نتانیاهو در قیصریه ، شرکت کردند.

پلیس همچنین دو نوجوان 14 و 15 ساله را که به معترضان ضد فساد در Yavne’el سنگ پرتاب می کردند ، دستگیر کرد. تصاویر ویدئویی نشان می دهد معترضان توسط پلیس یک به یک ، از جمله یک مرد با مگافون ، کشیده می شوند.

روزنامه نگار بن کاسپیت ویدئویی از راهپیمایی معترضین به خیابان بالفور ، محل اقامت رسمی نتانیاهو را منتشر کرد. وی گفت با توجه به اینکه زمستان است ، تعداد شرکت کنندگان کاهش یافته است ، اما جنبش اعتراضی کاهش یافته است “زنده و سرحال.”

یکی از سازمان دهندگان اعتراض ، جنبش دولت با کیفیت در اسرائیل ، گفت اجازه نمی دهد “فاسد” دولت انتقالی برای از بین بردن دموکراسی یا “هنجارهای اساسی را له کنید” همزمان با نزدیک شدن انتخابات 23 مارس این کشور – چهارمین انتخابات سراسری آن طی تنها دو سال -. “ما حتی در قرنطینه هم نمی خواهیم متوقف شویم” گروه گفت. ما تا پاکسازی فساد از قدرت متوقف نخواهیم شد. “

بیشتر بخوانید: رقیب نتانیاهو می گوید نخست وزیر رژیم صهیونیستی “فقط برای نجات خود از دادرسی” تلاش می کند زیرا این کشور ممکن است چهارمین انتخابات را طی 2 سال برگزار کند

اخبار مرتبط  رئیس پلیس پاریس با درج نقل قول تروتسکی در کارت تبریک سال نو با واکنش شدید روبرو می شود - اخبار جهانی RT

نتانیاهو همچنین با انتقادات فزاینده ای نسبت به نحوه برخورد دولت با بیماری همه گیر روبرو شده است. محدودیت های شدید ویروس کرونا ، از زمان آغاز شیوع بیماری ، ضربه سختی به اقتصاد ، که در تلاش برای بهبود است ، وارد شده است.
همچنین در rt.com
اسرائیل با افزایش عفونت های Covid-19 حداقل برای دو هفته وارد قفل سوم کشور خواهد شداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *