دستیابی به موفقیت “غیرممکن” باعث می شود دانشمندان سلولهای عصبی بینایی را با موفقیت رشد دهند – RT World News

دانشمندان با تحریک تولید پروتئین خاص ، سلولهای عصبی بینایی آسیب دیده موش ها را با موفقیت بازسازی کرده و امید به درمان موفقیت آمیز بیماری های متعدد چشم انسان را فراهم می کنند.

تحقیق تشکیل شده است “قوی ترین بازسازی هر تکنیکی که قبلاً استفاده کرده ایم” کیت مارتین ، چشم پزشک ، از دانشگاه ملبورن در استرالیا گفت. مارتین افزود که وظیفه بازسازی عصب بینایی پیش از این به نظر می رسید “غیرممکن”

رشته های عصبی بالغ به دلیل آسیب دیدگی یا در نتیجه آسیب دیدگی ناشی از بیماری ، توانایی خود را برای بازسازی از دست می دهند. محققان می خواستند ببینند آیا ژن درمانی با تمرکز بر روی فعال کردن بخشی از توانایی های بازسازی سلول های عصبی ، پروتئینی معروف به پروترودین ، ​​می تواند به روشن شدن چراغ کمک کند.

با تحریک تولید این پروتئین ، محققان با موفقیت توانستند سلول سلول عصبی را بازسازی کنند ، در حالی که با درمان سلول های عصبی نوری گرفته شده از موش ها با درمان پیشگیرانه با پروترودین ، ​​آسیب ها را نیز از بین بردند.
همچنین در rt.com
محققان در آخرین دستیابی به موفقیت در چاپ سه بعدی ، اولین زبان مصنوعی را ایجاد کردنددر مرحله اول ، محققان سلول های عصبی نوری را در ظرف آزمایشگاه برای افزایش تولید پروترودین تحت درمان قرار دادند. سپس این سلول ها با لیزر بریده شدند و پس از آن موفق به رشد مجدد بیشتر و سریعتر از سلول های درمان نشده شدند.

پس از این موفقیت ، محققان با تزریق دستورالعمل های ژنتیکی برای افزایش تولید پروترودین به طور مستقیم به چشم حیوانات ، ژن درمانی را برای موش ها انجام دادند. فقط در عرض چند هفته ، موشهای تحت درمان سلولهای عصبی زنده مانده بیشتری نسبت به گروه کنترل داشتند که این امر خواص پیشگیری کننده از درمان را برای مقابله با آسیب عصب نشان می دهد.

اخبار مرتبط  Duterte به دنبال بهترین معامله واکسن Covid است اما "گدایی نمی کند" یا به تأمین کنندگان خصوصی اجازه می دهد تا فیلیپین را جدا کنند - اخبار جهانی RT

در یک آزمایش نهایی ، محققان شبکیه های تحت درمان را از موش ها خارج کردند تا ببینند آیا افزایش پروترودین می تواند حداقل برای مدتی باعث از بین رفتن سلول های عصبی شود.

سه روز پس از برداشتن شبکیه ها ، محققان دریافتند که افزایش تولید پروترودین تقریباً بوده است “کاملا محافظت از نور ، با این شبکیه ها از دست دادن هیچ [retinal] نورون ، “ در مقایسه با از دست دادن انتظار می رود تقریبا 50 درصد از سلولهای عصبی شبکیه.

هنوز مشخص نشده است که آیا تزریق پروترودین در واقع بینایی را در موش ها بازیابی می کند ، چه رسد به انسان.

محققان اکنون آزمایشات خود را با سلولهای شبکیه انسان در شرایط آزمایشگاهی و در حالی که تحقیقات خود را بر روی موش ها ادامه می دهند ، انجام خواهند داد. آنها همچنین در حال بررسی کاربردهای احتمالی برای درمان آسیب های نخاعی هستند.

“ممکن است از پروترودین افزایش یافته یا فعال شده برای تقویت بازسازی نخاع آسیب دیده استفاده شود” گفت: وسلینا پترووا ، دانشجوی علوم اعصاب در دانشگاه کمبریج.

تحقیقات قبلی در سال 2012 و 2016 ، موفق به بازسازی اعصاب در نواحی خاصی از چشم شده است ، اما این آخرین تحقیقات به فعالیت فزاینده ای می افزاید که درک ما از چشم انسان را بهبود می بخشد ، و به زرادخانه ای همیشه در حال رشد می افزاید که می تواند بینایی را بازگرداند به بسیاری از نابینایان جهان
همچنین در rt.com
انسان ها ژن هایی دارند که می توانند چشمان خود را دوباره تنظیم کنند – آنها فقط از طریق تکامل خاموش شده اندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *