دستیابی به موفقیت نجومی می بیند که پس زمینه “همهمه” جهان ناشی از برخورد عظیم سیاهچاله ها بالاخره شناسایی شده است – RT World News

پس از بیش از یک دهه جستجو ، دانشمندان بر این باورند که آنها سرانجام موجهای دوردست را در زمان فضایی کشف کردند که به طرز ضعیفی در سراسر جهان طنین انداز می شود ، در یک پیشرفت بزرگ در زمینه نجوم.

یک تیم بین المللی از دانشمندان می گویند که آنها احتمالاً ردپای امواج گرانشی را پیدا کرده اند که در اثر تعامل سیاهچاله های عظیم در سراسر جهان شسته می شوند.

دانش ما از امواج گرانشی نشان می دهد که جهان پر از آنها است. این موج ها هر بار که سیاه چاله ها یا ستاره های نوترونی با هم برخورد می کنند و هر بار یک ستاره سقوط می کند ، اتفاق می افتد. انفجار بزرگ همچنین می توانست امواج را مانند موج دار شدن در یک برکه به صورت ناگهانی به سراسر جهان بفرستد.

با گذشت زمان ، امواج گرانشی ضعیف می شوند و یافتن آنها دشوار است ، اما کارشناسان معتقدند که آنها پس زمینه ای “هوم” ایجاد می کنند که در سراسر جهان نفوذ می کند.

آلبرت انیشتین برای اولین بار در سال 1916 موج ها را نظریه پردازی کرد ، اما در واقع تقریباً یک قرن بعد آنها شناسایی نشدند. آن کشف سال 2015 جایزه نوبل فیزیک را به دست آورد.

در صورت تأیید ، تحقیقات تازه منتشر شده یک نقطه عطف مهم دیگر برای نجوم است ، زیرا به دانشمندان امکان می دهد وقایع خارق العاده ای مانند برخورد سیاه چاله ها را بررسی کنند که با استفاده از تکنیک های نجوم سنتی مبتنی بر نور امکان شناسایی وجود ندارد.

اخبار مرتبط  پلیس پلیس فرانسه ممنوعیت تعقیب و گریز دولت را رد کرد (VIDEOS) - RT World News

“دیدن اینکه چنین سیگنال قوی از داده ها بیرون می آید بسیار هیجان انگیز است” جوزف سیمون ، فیزیکدان نجومی ، از دانشگاه کلرادو بولدر ، که محقق اصلی مقاله جدید است ، گفت.

با این حال ، چون سیگنال موج گرانشی که در جستجوی آن هستیم ، کل مدت مشاهدات ما را شامل می شود ، بنابراین باید نویز خود را به دقت درک کنیم.

“این ما را در یک مکان بسیار جالب جا می گذارد ، جایی که می توانیم برخی از منابع نویز شناخته شده را به شدت رد کنیم ، اما هنوز نمی توانیم بگوییم که آیا سیگنال واقعاً از امواج گرانشی است. برای این منظور ، ما به داده های بیشتری نیاز خواهیم داشت” سایمون اضافه کرد.

داده های مطالعه جدید قبل از سقوط اخیر با استفاده از آنتن Green Bank در ویرجینیای غربی و رصدخانه Arecibo در پورتوریکو جمع آوری شد.
همچنین در rt.com
تلسکوپ عظیم Arecibo MOMENT گرفتار شده در فیلم های فکی استاین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *