دست کم 11 نفر از جمله غیرنظامیان در حمله گزارش شده داعش به پست امنیتی غرب بغداد کشته شدند

گفته می شود که در حمله به یک پاسگاه خارج از بغداد ، پایتخت عراق ، 5 نفر از اعضای شبه نظامیان قبیله ای و شش نفر از افراد محلی کشته شده اند. به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی ، حمله توسط گروه تروریستی داعش آغاز شد.

این آژانس به نقل از منابع امنیتی گزارش داد ، این حمله در اواخر روز یکشنبه در منطقه الرضوانیه رخ داد ، در حالی که شبه نظامیان سعی داشتند کنترل یک ایستگاه نظارت ، مشرف به حومه غرب بغداد را به دست بگیرند.
همچنین در rt.com
داعش خواستار حمله به صنعت نفت عربستان استستیزه جویانی که با چهار وسیله نقلیه بر برج فرود می آمدند ، ایستگاه را با نارنجک هدف قرار داده و به سمت نیروهای قبیله هاشد وابسته به دولت عراق آتش باران می باریدند. این مسابقه ظاهراً مردم محلی را بر آن داشته است تا برای جلوگیری از هجوم کمک کنند.

“داعش به برج نظارت حمله کرد و پنج نفر از اعضای قبیله هاشد و شش نفر از مردم محلی را که برای کمک به دفع حمله آمده بودند ، کشته است.” این منبع امنیتی را نقل قول کرد.

به گفته مقامات بهداشتی ، به جز یازده نفر که در این حمله کشته شدند ، هشت نفر دیگر زخمی و به بیمارستان منتقل شدند. رویترز به نقل از منابع گزارش داد ، ارتش و پلیس عراق اقدام به تعقیب مهاجمان کرده اند.

اخبار مرتبط  چینگدائو چین پس از ورود موارد جدید از خارج ، کمپین آزمایش Covid-19 را در سطح شهر آغاز می کند - RT World News

محل حمله حدود 22 کیلومتری (جنوب غربی فرودگاه بین المللی بغداد) واقع شده است.

دولت عراق پس از سه سال جنگ شدید با خودخواندها ، در دسامبر 2017 اعلام پیروزی بر دولت اسلامی (داعش ، داعش / داعش سابق) “خلافت” که در سال 2014 حدود یک سوم خاک عراق را تصرف کرد.
همچنین در rt.com
ایالات متحده آمادگی دارد سفارت عراق را به دلیل حملات موشکی مداوم در منطقه سبز بغداد متوقف کند – گزارش می دهددر حالی که تا پایان سال 2017 دولت عراق موفق به بازپس گیری مناطقی شد که قبلاً در اختیار جهادگران بود ، اشغال توسط شبه نظامیان و بمباران توسط ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده باعث ویرانی شده است ، در شمال شهر موصل ، قبلاً خانه ای در حدود 1،8 میلیون نفر بوده است ،تبدیل شدن به انبوهی از ویرانه ها و نمادی از ویرانی که مردم عراق پس از آن متحمل شدند “آزاد شده” توسط ائتلاف بین المللی همراه با ارتش عراق در ژوئیه 2017.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *