دست کم 2 کشته ، 5 زخمی پس از آنکه مردی با ‘لباس قرون وسطایی’ مجهز به ‘شمشیر ژاپنی’ در خیابان کبک مشغول چاقوکشی شد – اخبار جهانی RT

دست کم دو نفر در اوایل صبح یکشنبه در یک حمله ضربات چاقو در کبک ، کانادا کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند. پلیس مظنون را دستگیر کرده و اعلام کرده است که به نظر نمی رسد وی با هیچ گروه تروریستی ارتباط داشته باشد.

این حمله در نزدیکی ساختمان پارلمان منطقه ای رخ داد. پلیس گفت که ضارب به سلاح تیغه دار مسلح و لباس پوشیده بود “لباس قرون وسطایی”

پس از مدت کوتاهی تعقیب و گریز ، مردی 24 ساله حدود ساعت 1 بامداد به وقت محلی دستگیر شد.

رابرت پیگن ، رئیس پلیس شهر کبک روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که تحقیقات مقدماتی نشان داد که فرد مظنون به هیچ گروه تروریستی وابسته نیست.

کبوتر گفت که مظنون اهل حومه شمال مونترال است و به مرکز استان آمده است “با قصد انجام بیشترین آسیب ممکن”. وی افزود كه تمام شواهد نشان می دهد كه مهاجم قربانیان خود را به طور تصادفی انتخاب كرده و جرم از قبل طراحی شده است.

“با لباس قرون وسطایی و مجهز به شمشیر ژاپنی ، همه چیز ما را به این باور می رساند که او قربانیان خود را به طور تصادفی انتخاب کرده است.” کبوتر گفت.

اخبار مرتبط  رئیس جمهور موقت پرو ، مرینو پس از کشته شدن 2 معترض در درگیری ها استعفا داد - اخبار جهانی RT

رئیس پلیس افزود که پنج سال پیش ، در حالی که “در یک زمینه پزشکی”، مظنون تهدید به انجام حمله کرد. با این حال ، وی سابقه کیفری نداشت و برای پلیس شناخته شده نبود.

رادیو کانادا پیشتر گزارش داده بود که فرد مظنون پس از دستگیری با هیپوترمی به بیمارستان منتقل شد.

این حادثه سه روز پس از آنکه یک مهاجر تونسی با خشم و خنجر در داخل یک کلیسای کاتولیک در شهر نیس در مدیترانه فرانسه قرار گرفت ، منجر به کشته شدن سه نفر شد. وی توسط پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و بازداشت شد.
همچنین در rt.com
مخالفت کانادایی در حالی که ترودو به خشونت در مورد کارتون های محمد پاسخ می دهد ، ابراز خشم می کند و می گوید آزادی بیان باید دارای محدودیت باشدفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *