دست کم 26 کشته پس از زمین لرزه ای به بزرگی 6.2 ریشتر در اندونزی ، بیمارستان و فرمانداری را مسطح می کند (عکس ، ویدئو) – RT World News

زمین لرزه ای به بزرگی 6.2 ریشتر جزیره سولاوسی اندونزی را لرزاند و بیش از دو نفر کشته و صدها نفر زخمی شدند ، در حالی که تعداد زیادی از خانه ها و یک مرکز درمانی بزرگ به آوار تبدیل شدند.

به گزارش آژانس فاجعه اندونزی ، یک زمین لرزه شدید اوایل صبح جمعه در حوالی شهر ماموجو رخ داد و باعث ویرانی در سولاوسی غربی شد و حداقل 26 کشته برجای گذاشت. رویترز گزارش داد که حدود 600 نفر در این لرزش که عمق کم آن فقط 18 کیلومتر (11 مایل) بود ، زخمی شدند.

در میان لاشه ها خانه ها ، بیمارستان بزرگ و ساختمان اداری فرماندار غرب سولاوسی وجود دارد. عکس ها و تصاویر تخریب به صورت آنلاین و در گزارش های مطبوعاتی منتشر شده است.

پس از به دام افتادن بیش از 12 بیمار و پرسنل بیمارستان در زیر آوار ، اقدامات امداد و نجات بسیج شد.

دهها لرزه ثانویه نیز پس از زمین لرزه اولیه گزارش شده است ، و یک پس لرزه بزرگ بعد از آن در روز جمعه در نزدیکی Sofifi ، 985 کیلومتر (621 مایل) از محل اولیه فاجعه ذکر شد. به گفته دوكوريتا كارناواتي ، مدير آژانس هواشناسي ، اقليم شناسي و ژئو فيزيك اندونزي ، حداقل 26 زمين لرزه كوچكتر از بعد از ظهر پنجشنبه در منطقه رخ داده است.

اخبار مرتبط  سودان می گوید که "توافق آبراهام" ایالات متحده را در گام اصلی برای تبدیل شدن به آخرین ملت عرب عادی سازی روابط با اسرائیل امضا کرده است - RT World News

رئیس آژانس مدیریت حوادث اندونزی ، رادیتیا جاتی ، گفت که تا 2000 نفر از ساکنان منطقه را تخلیه کرده اند ، برخی از آنها به پناهگاه های موقت پناهنده شده اند و افزود که برای اولین پاسخ دهندگان و قربانیان زلزله ، “نیازهای فوری به صورت مایحتاج اولیه ، پتو و حصیر ، چادرهای خانوادگی ، خدمات پزشکی و تارپ است.” جاتی همچنین متذکر شد که شبکه برق با لرزش از بین رفته است.

اندونزی که در امتداد حلقه آتش اقیانوس آرام ، منطقه ای کاملاً لرزه ای فعال واقع شده است ، به ویژه مستعد زمین لرزه های شدید ، فوران های آتشفشانی و سونامی است. در سال 2018 ، زمین لرزه ای به بزرگی 7.5 ریشتر در سولاوسی موج گسترده ای از جزر و مد را در پی داشت و در نهایت بیش از 4000 نفر کشته شدند. پیش از آن ، سونامی 2004 از اقیانوس هند سواحل اندونزی و تعدادی دیگر از کشورها را لرزاند و در مجموع حدود 230،000 نفر را کشت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *