دست کم 4 کشته در حین برخورد Super Typhoon Goni با فیلیپین ، بشکه به سمت مانیل پایتخت (VIDEOS) – RT World News

دست کم چهار نفر جان خود را از دست داده و یک میلیون نفر دیگر مجبور به ترک خانه های خود شده اند.

طوفان بسیار قدرتمند باعث ایجاد “فاجعه بار” و طوفان شدید باران شد زیرا در دو کشور در جنوب شرقی آسیا به زمین زد. این توفان با داشتن باد پایدار 225 کیلومتر در ساعت (140 مایل در ساعت) و شدت تا 310 کیلومتر در ساعت (190 مایل در ساعت) قوی ترین تاکنون در جهان است.

قبل از اینکه گونی در Catanduanes و Albay در منطقه Bicol ، که در آن چهار مرگ ثبت شده است ، مقامات کشور مجمع الجزایر نزدیک به یک میلیون نفر را به مناطق امن تر تخلیه کنند.

آل فرانسیس بیچارا ، فرماندار استان گفت که یکی از قربانیان بر اثر اصابت درخت سقوط کرده و یک کودک پنج ساله پس از ترکیدن رودخانه در رودخانه شسته شد. تصاویر از منطقه نشان می دهد که باد شدید ، رودخانه ها طغیان می کنند و روستاها غرق می شوند.

اداره هواشناسی فیلیپین گفت “بادهای شدید فاجعه بار و بارندگی شدید تا سیل آسا” انتظار می رفت که بیش از Bicol و استانهای اطراف آن غلبه کنند. آژانس مدیریت حوادث گفت: تا 31 میلیون نفر می توانند تحت تأثیر طوفان قرار بگیرند.

اخبار مرتبط  اسرائیل تولید ماسک های دوست داشتنی با ریش برای افراد معتقد پیروان - RT World News

نزدیک به 350،000 در مراکز تخلیه اسکان داده می شوند. مقامات بهداشتی از آنها خواسته اند به دلیل ترس از ویروس ، اقدامات فاصله ی اجتماعی را رعایت کنند.

پایتخت ، مانیل ، در مسیر پیش بینی طوفان قرار دارد و انتظار می رود طوفان سومین سقوط را در اواخر روز یکشنبه انجام دهد. با این حال ، اداره هواشناسی گفت که با عبور از کشور ، در حال ضعیف شدن است.

از زمان ویران شدن حیان در سال 2013 در کشور و منجر به کشته شدن بیش از 6300 نفر ، این طوفان در میان طوفان های قدرتمند فیلیپین است. بر روی پاشنه Typhoon Molave ​​که ماه گذشته با برخورد 22 نفر جان خود را از دست داد ، داغ می شود.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *