دست کم 93 افسر پلیس زخمی و بیش از 350 معترض در جریان هرج و مرج اول ماه مه در برلین دستگیر شدند – RT World News

جشن های اول ماه مه در پایتخت آلمان به شورش منجر شد و موانع درگیری و درگیری بین معترضین و پلیس در آتش بود. نزدیک به 100 افسر در درگیری ها زخمی شدند ، مقامات امنیتی محلی روز یکشنبه گفتند.

برلین بیش از 20 تظاهرات مختلف را به مناسبت روز کارگر در روز شنبه توسط جنبش های سیاسی مختلف برگزار کرد. در حالی که اکثر آنها صلح جو بودند ، برخی از آنها به خشونت کشیده شدند ، و اعتراض چپ گرایانه “اعتراض 1 مه” به خصوص آشفته بود.

این راهپیمایی که هر ساله در محله های نوکولن و کروزبرگ برگزار می شود ، سابقه طولانی خشونت و آشوب دارد. امسال ، به دلیل وضعیت Covid-19 ، این رالی به عنوان یک رویداد برای 1000 شرکت کننده ثبت شد. با این وجود ، حدود 8000 راهپیمای در اعتراض شرکت کردند که به زودی شاهد درگیری با پلیس بود.

https://www.youtube.com/watch؟v=H7Pb3nOC8xk

“خشونت علیه افسران پلیس و خشم کور و مخرب هیچ ارتباطی با اعتراض سیاسی ندارد” آندریاس گیزل ، وزیر کشور برلین ، روز یکشنبه گفت.

اول ماه مه روز تنوع سیاسی است. و البته آزادی بیان و اجتماعات حتی در زمان های همه گیری نیز اعمال می شود. اما خشونت و تحریک در شهر ما جایی ندارد.

معترضان سرخپوشان شعارهای ضد پلیس سر دادند ، با اشیا various مختلف به مأموران حمله کردند ، سعی در ایجاد موانع در خیابان ها و به آتش کشیدن سطل های زباله و سایر اشیا داشتند. طبق آخرین آمار رسمی ، حدود 354 معترض پس از خشونت بازداشت شدند ، در حالی که حداقل 93 افسر پلیس در درگیری ها زخمی شدند.

اخبار مرتبط  رئیس سابق موساد به RT گفت: برنان ، رئیس سابق سیا ، قتل دانشمند ایرانی را "جنایتکار" خطا کرد ، ایالات متحده نیز چنین اقداماتی را انجام داده است

وی گفت: “تعداد زیاد افسران زخمی مرا مبهوت می کند. برای همه کسانی که در حین انجام وظیفه مجروح شده اند آرزو می کنم بهبودی سریع داشته باشند. “ گیزل اظهار داشت.
همچنین در rt.com
همزمان با نبرد پلیس و معترضان اول ماه مه در برلین ، خیابان ها به آتش کشیده شدندیک نیروی عظیم پلیس برای مهار خشونت مستقر شده و تجمع در ساعت 9 شب به وقت محلی اعلام شد. برلین در حال حاضر تحت یک قانون منع رفت و آمد ناشی از ویروس کرونا است که از ساعت 10 شب تا 5 صبح اعمال می شود. ناآرامی ها در خیابان ها از ساعت ممنوع الخروج برای چند ساعت ادامه داشت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *