دفاعی سیاره ای تقویت شده توسط آرایه لیزری جدید که می تواند در روز روشن باقی مانده های فضایی “نامرئی” را مشخص کند – RT World News

لیزر ابزار مورد استفاده ما برای ردیابی زباله های فضایی در بالای زمین و کمک به شرکت ها و کشورها به طور یکسان است تا از هرگونه تماس ناخواسته در مدار جلوگیری کنند. با این حال ، این دفاع ها با محدودیت های شدید عمل می کنند … تاکنون.

یک نقص مهم در سیستم نظارت مداری موجود این بود که به دلیل عدم تضاد در برابر آسمان ، پنجره فرصت محدودی برای انجام پیگیری در واقع داشت.

در حالی که ایستگاه “پرتاب با لیزر” روی زمین در تاریکی است ، تابش نور خورشید از اشیاء موجود در مدارهای بالاتر مانع از مطالعه و ردیابی آنها می شود تا زمانی که محققان به موفقیت دست یابند.

دانشمندان با استفاده از روش جدیدی با استفاده از لیزر که شامل تلسکوپ های تخصصی ، آرایه های ردیاب و فیلترهایی است که بر روی طول موج خاصی عمل می کنند ، تضاد اشیاء را با توجه به آسمان روز افزایش دادند ، بنابراین پنجره مشاهده را بطور چشمگیری گسترش می دهند.

https://www.youtube.com/watch؟v=-LL1MBpTN4w

Spotters Skygazing اکنون می توانید پیش بینی های مداری خود را برای اشیاء بهبود بخشید و از ابرهای گسترده پراکنده ای که تا حدود زیادی در مدار زمین پنهان قرار گرفته بودند ، فضاپیما و خدمه با ارزش را ایمن تر از گذشته نگه دارید.

“با استفاده از این تکنیک جدید ، امکان ردیابی اشیاء قبلی” نامرئی “که در آسمان آبی کمین شده بودند ، امکان پذیر است ، این بدان معنی است که ما می توانیم تمام روز را با استفاده از لیزر برای حمایت از جلوگیری از برخورد کار کنیم.” دکتر تیم فلورر ، از دفتر آوار فضایی در آژانس فضایی اروپا (ESA) توضیح داد.

اخبار مرتبط  تلنگر فناوری مدرن است؟ درحالی که شرکت خودروساز از دولت ترامپ درباره تعرفه های چین شکایت می کند ، برنامه تسلا از رانندگان LOCKS خارج از اتومبیل جلوگیری می کند - RT World News

میدان بقایای مداری زمین شامل میلیون ها اشیاء کوچک و بقعه باقی مانده از مأموریت های قبلی به فضا ، و همچنین از انفجار درون مدار و برخورد بین فضاپیمای ناپیوسته ، ماژول ها و ماهواره ها است.

این به نوبه خود ، باعث ایجاد قطعه هایی به اندازه میلی متر شد که هر یک در حدود هفت کیلومتر در ثانیه حرکت می کردند و ایجاد ازدحامی از گلهای نامرئی می شود که مانند گلوله های مینیاتوری عمل می کنند که می تواند برخی از گرانترین و تلاش های فضایی بشر را مختل یا به خطر اندازد.

اکنون ، با استفاده از پالس های نوری که به ماهواره ای منتقل می شود که رفلکتور لازم را داشته باشد ، مدافعان سیاره ما حدود 40 شیء آوار مختلف را کشف کرده اند (و ستارگان تقریباً 10 برابر ضعیف تر از آنچه با چشم غیر مسلح دیده می شوند) به همان شیوه خفاش جابجایی ، اما با نور مرئی به جای امواج صوتی.
همچنین در rt.com
ناسا هشدار می دهد که امروز سیارک به اندازه فوتبال وارد زمین شده و 180 پله دیگر نیز برای دنبال کردن این آخر هفته در اختیار دارد“در نهایت ، این بدان معناست که ما با جمعیت بقایای بهتر آشنا می شویم ، به ما این امکان را می دهیم تا از زیرساخت های فضایی اروپا بهتر محافظت کنیم.” دکتر مایکل استیندورفر از آکادمی علوم اتریش می گوید.

از این گذشته ، ایستگاه تشخیص لیزر نسل بعدی نیز در حال ساخت است و در کنار ایستگاه زمینی نوری ESA در جزایر قناری مستقر خواهد شد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *