دفتر مطبوعاتی اردوغان WhatsApp را رها کرد زیرا آنکارا ترک ها را به استفاده از برنامه های داخلی در مبارزه با “فاشیسم دیجیتال” دعوت می کند – RT World News

گفته می شود دفتر رسانه ای رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه گروه های واتس اپ خود را به دلیل نگرانی درباره حفظ حریم خصوصی تعطیل می کند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که آنکارا خواستار تحریم برنامه پیام رسانی متعلق به فیس بوک در سراسر کشور شد.

بلومبرگ با استناد به پیام های داخلی ارسال شده به گروه های واتس اپ گزارش داد ، از روز دوشنبه ، دفتر به برنامه پیام رمزگذاری شده BiP روی می آید که توسط شرکت ترکی سل ساخته شده است.

این تصمیم در حالی است که نگرانی فزاینده ای نسبت به برنامه WhatsApp برای شروع به اشتراک گذاری داده های شخصی با شرکت مادر خود ، فیس بوک ، وجود دارد. این خط مشی از 8 فوریه اجرا می شود و کاربرانی که از شرایط جدید خودداری می کنند نمی توانند به حساب های خود در بستر پیام رسانی دسترسی پیدا کنند.
همچنین در rt.com
فیس بوک کاربران WhatsApp را مجبور می کند تا داده های شخصی خود را به اشتراک بگذارند … یا از سیستم عامل خارج شوندشرایط کاربر به روز شده با خصومت دولت ترکیه روبرو شده است ، که از مسائل حریم خصوصی برای تبلیغ برنامه های داخلی و خدمات اینترنتی استفاده کرده است.

علی طاها کوچ ، رئیس دفتر تحول دیجیتال ریاست جمهوری ، روز شنبه بیانیه ای منتشر کرد که در آن هشدار داد که برنامه های ساخت خارجی “شامل خطرات قابل توجهی برای امنیت داده ها است.” وی از شهروندان ترک خواست که به این کار روی بیاورند “نرم افزار محلی و ملی” ادعای این حرکت به ترکیه کمک می کند تا از داده های خود محافظت کند.

اخبار مرتبط  ونزوئلا دو آمریکایی را به تروریسم و ​​توطئه در مورد طرح مزدور ناموفق متهم کرد - RT World News

“همانطور که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور اظهار داشت ، بیایید با هم در برابر فاشیسم دیجیتال بایستیم!” او نتیجه گرفت.

به نظر می رسد این پیام طنین انداز شده است. Turkcell گزارش داده است كه در 24 ساعت گذشته حدود یك میلیون کاربر جدید به BiP Messenger پیوسته اند. این برنامه از زمان راه اندازی در سال 2013 تاکنون بیش از 53 میلیون بار بارگیری شده است.

در همین حال ، رسانه های ترکیه افراد برجسته ای را که به این مهاجرت پیوسته اند ، برجسته می کنند. آژانس دولتی آنادولو گزارش داد كه یك مدیر ارشد در Baykar ، یك شركت هواپیماهای بدون سرنشین تركی ، اعلام كرد كه به دلیل سیاست جدید داده خود ، WhatsApp را ترك می كند و استفاده از BiP را آغاز می كند.

اردوغان قبلاً نسبت به آن هشدار داده بود “فاشیسم دیجیتال” با استدلال اینکه انحصار کنترل داده ها فاجعه ای برای جهان به دنبال خواهد داشت. در یک سخنرانی از ماه نوامبر ، او گفت که باقی مانده است “انسان” در عصر دیجیتال یکی از بزرگترین چالشهای پیش رو خواهد بود. با این حال ، دولت خودش متهم شده است که از پلتفرم های رسانه های اجتماعی و وب سایت ها به دلیل دیدگاه های سیاسی ناخوشایند پلیس استفاده می کند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *