دفتر نخست وزیر انگلیس فرانسه را متهم به صدور “تهدید دیگری در اتحادیه اروپا” با مسدود کردن معامله خدمات مالی برای منازعه دسترسی شیلات – RT World News

سخنگوی نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، پاریس را به صدور “تهدید اتحادیه اروپا” متهم کرد ، به دنبال گزارش هایی که دولت فرانسه قرار است از توافق خدمات مالی پس از Brexit در مورد اختلاف دسترسی ماهیگیری جلوگیری کند.

آخرین جنگ لفظی بین لندن و پاریس پس از آن منتشر شد که گزارش شد فرانسه آماده است تا توافق معامله را به تأخیر بیندازد تا جانسون تسلیم خواسته های دسترسی بیشتر ماهیگیران فرانسوی به آبهای انگلیس شود.

سخنگوی نخست وزیر روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد اقدامات فرانسه چنین است “نمونه دیگری از تهدیدات اتحادیه اروپا به هر نشانه ای از مشکلات” در حالی که انگلستان تلاش می کند “یک رویکرد ثابت و مبتنی بر شواهد برای صدور مجوز برای شناورهای اتحادیه اروپا.”

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا منجر به از دست دادن دسترسی خدمات قبلی مالی انگلیس به عضویت اتحادیه اروپا در بخش خدمات مالی انگلیس شد. در حالی که توافق نامه ای درباره روابط پس از Brexit در این مورد توافق شده است ، لازم است که توسط 27 کشور عضو تصویب شود.

اخبار مرتبط  واکسن Pfizer به برلین به دلیل مشکلات لجستیکی برای هفته اول ژانویه لغو شد - RT World News

در اوایل این ماه هنگامی که کشتی های ماهیگیری فرانسوی برای صدور مجوز از سوی مقامات جزیره ، بندر سنت هلیر جرسی را محاصره کردند ، اختلاف بین فرانسه و انگلیس در مورد شیلات به نقطه جوش رسید. در پاسخ ، انگلیس دو کشتی نیروی دریایی سلطنتی را برای گشت زنی در جزیره و دفع کشتی های فرانسوی اعزام کرد.
همچنین در rt.com
فرانسه با افزایش ردیف ماهیگیری ، قصاص در برابر خدمات مالی انگلیس را تهدید می کنددولت فرانسه علناً تهدید به انسداد توافق در مورد خدمات مالی نکرده است ، اما سخنگوی آن ، گابریل آتال ، تأیید تأیید پاریس را برای تأمین نتیجه مطلوب صنعت صید خود انکار نکرد.

مایراد مک گوینس ، سخنگوی اتحادیه اروپا برای ثبات مالی ، خدمات مالی و اتحادیه بازارهای سرمایه در 11 مه ، اظهار داشت که ، با وجود اختلاف بین فرانسه و انگلیس ، “هنگامی که چارچوب همکاری نظارتی برقرار شد ، ارزیابی معادل سازی خود را از سر خواهیم گرفت.”

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *