دلیلی برای نگرانی نیست؟ WHO می گوید سویه جدید Covid-19 که در انگلیس یافت شده کشنده نیست و فقط کمی بیشتر از دیگران آلوده است – RT World News

سازمان بهداشت جهانی برای ایجاد آرامش در تلاش است تا در میان نگرانی از سویه جدید Covid-19 بالقوه “بسیار عفونی” که در انگلیس وجود دارد ، اظهار کند که این تفاوت با سایر سویه های کرونا ندارد.

“شواهد صفر وجود دارد که نشان می دهد نوع جدید ویروس کرونا شدت بیماری را افزایش می دهد” مایک رایان ، رئیس برنامه اضطراری بهداشت WHO ، روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی با استناد به اطلاعات دریافت شده از دانشمندان انگلیسی گفت.

خطرات پیش روی افراد مبتلا به این سویه خاص ویروس تقریباً برابر با سایر افراد مبتلا به Covid-19 است. طبق WHO ، نه تهاجمی تر است و نه کشنده تر از سویه های دیگر.
همچنین در rt.com
اقتصاد انگلیس در بحبوحه انزوای جهانی در برابر فشار جدید کووید در بحران استاین ناظر بهداشت اذعان کرد به نظر می رسد که تا حدودی در حال گسترش است. هنوز هم به نظر نمی رسد که مسری بودن آن چیزی غیرعادی باشد و هنوز هم نسبت به بیماری هایی مانند اوریون بسیار مسری است.

سومیا سوامیناتان ، دانشمند ارشد WHO ، گفت که سویه جدید همچنین به سختی بر روی اثر داروها و واکسن های تولید شده علیه Covid-19 تأثیر می گذارد.

“تا کنون ، حتی اگر ما شاهد تعدادی تغییر ، تعدادی جهش بوده ایم ، هیچ یک از آنها تأثیر قابل توجهی بر روی حساسیت ویروس به هر یک از داروهای درمانی ، داروها یا واکسن های تحت آزمایش فعلی نداشته است.” او گفت.

مقامات WHO همچنین توقیف ممنوعیت سفر به و از انگلیس را که توسط حدود دوازده کشور در سراسر جهان وضع شده است ، به عنوان اقدامی که به دلیل احتیاط فراوان انجام شده است ، توصیف کردند.

“ما باید تعادل پیدا کنیم. داشتن شفافیت بسیار مهم است ، گفتن روش به مردم بسیار مهم است ، اما همچنین توجه به این نکته مهم است که این یک قسمت طبیعی از تکامل ویروس است “ رایان گفت ، در حالی که هنوز این تصمیم را می خواند “محتاط، معقول.”
همچنین در rt.com
ویروس شناس ارشد آلمانی ترس از سویه جدید “بسیار مسری” UK Covid-19 را شک می کنداخبار مرتبط  گیتس نظریه های توطئه Covid-19 عجیب و غریب را رد کرد زیرا تأثیر او بر WHO و افزایش تجارت جهانی بهداشت است - RT World News

WHO انتظار دارد در روزهای آینده اطلاعات بیشتری در مورد سویه جدید Covid-19 دریافت کند ، از جمله در مورد پاسخ ایمنی ارگانیسم انسان به ویروس جدید.

اظهارات WHO پس از کشف سویه جدید Covid-19 نوعی وحشت را در اروپا و فراتر از آن ایجاد کرد. نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون گفت که جهش جدید 70 درصد مسری تر است ، زیرا وی اعلام کرد قفل سخت “سطح 4” برای مناطقی که شاهد افزایش شدید عفونت های جدید هستند.

پس از اعلام این خبر ، بسیاری از کشورها از جمله هلند ، بلژیک ، ایتالیا ، فرانسه ، آلمان ، لهستان و روسیه همه سفرهای خود را از و به انگلیس متوقف کردند. کشورهای دیگر مانند آرژانتین و شیلی به زودی از این روش پیروی کردند ، در حالی که ترکیه و عربستان سعودی جلوتر رفتند و سفرهای خارجی را به طور کلی کاهش دادند.
همچنین در rt.com
هزاران نژاد Covid وجود دارد ، بنابراین این ترس جدید مسئله بزرگی نیست ، اما سیاستمداران فقط اقتدارگرایی جدید خود را دوست دارنددر همین حال ، ویروس شناس ارشد آلمانی ، کریستین دروستن گفت که وحشت نسبت به سویه جدید ظاهراً زودرس بوده است ، زیرا هیچ مدرک معتبری وجود ندارد که نشان دهد این ماده واقعاً بسیار مسری است یا مسئول افزایش شدید موارد جدید انگلیس است.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *