“دنیای امن تر؟” استولتنبرگ از جامعه جهانی می خواهد که از شر هسته های هسته ای خلاص شود ، می گوید اعضای ناتو باید فعلاً تجهیزات خود را حفظ کنند – RT World News

دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ ، گفت که “جهان باید” فوراً به دنبال خلع سلاح هسته ای باشد.

دبیرکل روز سه شنبه در کنفرانس سالانه سلاح های کشتار جمعی ناتو (WMD) در رومانی گفت ، جامعه بین المللی باید تلاش های خود را برای از بین بردن سلاح های هسته ای در جهان تقویت کند.

“هدف نهایی ما جهانی عاری از سلاح هسته ای است”، وی در حالی كه پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای سازمان ملل را بهترین مبنای راه پیش رو خواند ، اعلام كرد. این توافق نامه که از سال 1970 به اجرا درآمد ، برای جلوگیری از گسترش فن آوری های تسلیحاتی هسته ای از طریق انتقال آنها از قدرت هسته ای به کشورهای غیر هسته ای و همچنین تعیین هدف خلع سلاح هسته ای کامل طراحی شده است.
همچنین در rt.com
مشاور عالی کاخ سفید روسیه و چین را با موشک های مافوق صوت آمریکا که هنوز وجود ندارند تهدید می کندبا این حال ، ظاهراً استولتنبرگ معتقد بود که فکر نادرستی است که بگذاریم ناتو در این پیگیری عالی نمونه ای قرار دهد و اولین کسی باشد که زرادخانه هسته ای خود را به نام صلح کنار بگذارد. دبیرکل اظهار داشت که سلاح های هسته ای یک نقش دارند “نقش حیاتی” در حراست از امنیت بین المللی ، افزودن هر خلع سلاح هسته ای فقط باید به روشی صورت گیرد که وی یک روش متعادل ، متقابل و قابل تأیید خواند.

“کنار گذاشتن قدرت بازدارندگی ما بدون هیچ تضمینی برای دیگران که چنین کاری انجام دهند یک گزینه خطرناک است” ، او گفت. “جهانی که روسیه ، چین ، کره شمالی و سایر کشورها سلاح هسته ای دارند ، اما ناتو چنین نیست ، دنیای امن تری نیست.”

با این وجود ، او به موفقیت فرض شده ناتو در راه رسیدن به جهانی عاری از هسته ای می بالید. “با هم ، ما طی 30 سال گذشته بیش از 90 درصد تعداد سلاح های هسته ای در اروپا را کاهش داده ایم” او گفت.

آنچه دبیرکل ظاهراً فراموش کرد ذکر کند این بود که این دستاورد نتیجه برخی از مشورت های داخلی در ناتو نبوده بلکه یک سری معاهدات بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی و بعداً روسیه بوده است.
همچنین در rt.com
“پیشنهاد پوتین یک فرد غیر مبتدی”: کاخ سفید درخواست روسیه برای تمدید پیمان کنترل تسلیحات هسته ای را رد می کنداخبار مرتبط  نماینده خواستار VOA تلاشهای ضدایرانی برای "حمایت" از ایرانیان را افزایش داده است ... زیرا آنچه که آنها واقعاً به آن احتیاج دارند ، تبلیغات بیشتر بودجه ایالات متحده است - RT World News

لیست این توافق نامه ها شامل پیمان نیروهای هسته ای میان برد 1987 (INF) است که دو کشور را از داشتن و توسعه موشک های مسلح هسته ای میان برد و میان برد و زمینی به دو کشور منع می کند. یکی دیگر از آنها پیمان استارت 1991 بود که تعداد کلاهک های هسته ای هر طرف را می توانست به 6000 و تعداد وسایل حمل و نقل هسته ای مانند موشک های بالستیک یا بمب افکن های سنگین و زیردریایی را به 1600 مورد محدود کند.

معاهده استارت جدید 2010 این تعداد را به 1550 کلاهک هسته ای و 800 وسیله نقلیه تحویل محدود کرد که فقط 700 دستگاه از آنها برای هر طرف مستقر شده است. اکنون ، استولتنبرگ از مسکو و واشنگتن خواسته است “همچنان به کنترل تسلیحات ادامه دهید” و به ویژه تمدید شروع جدید ، که قرار است در فوریه 2021 منقضی شود.

دبیرکل اما اشاره ای به عضویت ناتو یعنی ایالات متحده نکرد که تاکنون تمایلی به انجام چنین کاری نداشته است. در اواسط ماه اکتبر ، واشنگتن عزل کرد به عنوان “غیر مبتدی” پیشنهاد ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، برای تمدید پیمان به مدت یک سال بدون هیچ پیش شرطی و تدوین جزئیات تمدید طولانی مدت بعداً ، تا کمتر از دو هفته بعد روسیه و چین را با برخی موشک های مافوق صوت که هنوز وجود ندارند تهدید کند.
همچنین در rt.com
چه چیزی “قابل تأیید” است؟ تمدید پیمان جدید هسته ای ایالات متحده و روسیه متولد واژه استاستولتنبرگ همچنین اشاره نکرد که این ایالات متحده است که به طور یکجانبه پیمان INF را در سال 2019 ترک کرد و اروپا را در آستانه تبدیل شدن به یک تئاتر برای یک رقابت بالقوه تسلیحات هسته ای قرار داد. همچنین وی نگفت كه واشنگتن كمتر از یك ماه پس از خروج رسما از آن موشكی را كه قبلا توسط INF ممنوع بود آزمایش كرد.

در عوض ، دبیرکل ناتو با روایت ایالات متحده اعلام کرد این چین است که دارای یک کشور است “مسئوليت” برای شرکت در مذاکرات کنترل تسلیحات – چیزی که واشنگتن مدتهاست خواستار آن است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *