ده ها ستیزه جو وارد بونیا ، پایتخت منطقه DRC می شوند ، زندان محلی را پشت سر می گذارند – رسانه ها – اخبار جهانی RT

مقامات گزارش دادند ، مبارزان از گروه شبه نظامی CODECO به بونیا ، یک شهر بزرگ در جمهوری دموکراتیک کنگو در شمال شرقی راه پیدا کرده اند ، و اظهار داشتند که مهاجمان خواستار آزادی رفقا از یک زندان محلی هستند.

تقریباً 100 شورشی ، همگی مسلح ، اوایل روز جمعه وارد شهر محل زندگی حدود 366،000 نفر شده اند. شبه نظامیانی که گفته می شود عضو گروه تعاونی توسعه کنگو (CODECO) هستند – با استفاده از سربندهای سفید در خیابان های شهر راهپیمایی کردند ، ظاهراً برای تشخیص یکدیگر در جنگ.

مقامات محلی در اواخر روز خبر را تأیید کردند. “آنها مقابل زندان مرکزی هستند و خواستار آزادی افراد خود هستند” ژان بامانیسا ، فرماندار استان به خبرگزاری فرانسه گفت. جداگانه ، شهردار بونیا ، فردیناند فیمبو به رویترز فاش کرد که این گروه دارای این گروه است “به زندانی منحرف شدند که اکنون در مقابل پلیس و ارتش هستند.”

در همین حال ، سخنگوی ارتش ژول ننگونگو اصرار داشت که اوضاع تحت کنترل است. وی گفت که مبارزان “بی خطر” فقط از ارتش می خواهند که از آنها مراقبت کند و به دنبال آزادی هستند “از زندانیان دیگر آنها”

CODECO که بیشتر از مبارزان قومی لندو ، که عمدتا در قسمت شرقی جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) ساکن هستند ، تشکیل شده است ، طی هفته های اخیر ، درگیری ها را علیه گروه های قومی رقیب از سر گرفته است.

اخبار مرتبط  دانیل الزبرگ ، فاش کننده اسناد پنتاگون ، در دفاع از آسانژ شهادت می دهد ، می گوید ویکی لیکس "جنایات جنگی" را برای "منافع عمومی" افشا کرد

در ماه جولای ، دولت DRC چندین فرمانده آنها را زندانی کرد تا گروه شبه نظامی را متقاعد کند که اسلحه بگذارد. برخی از عناصر CODECO با آتش بس یک جانبه در ماه آگوست موافقت کردند ، اما گروه های دیگر به جنگ ادامه دادند.
همچنین در rt.com
معترضین به صلحبانان سازمان ملل حمله کردند ، دفتر شهردار مشعل را به دلیل بی عملی پس از حمله مرگبار ستیزه جویان در کنگو (فیلم ها ، عکس ها)فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *