ده ها هزار نفر در پاکستان به تجدید چاپ کارتون حضرت محمد (ص) توسط شارلی ابدو اعتراض کردند – اخبار جهانی RT

اعتراضات گسترده ای که ده ها هزار نفر در آن شرکت داشتند ، پس از آنکه مجله طنز فرانسوی “شارلی ابدو” کارتون های پیامبر محمد (ص) را به مناسبت آغاز دادرسی درباره حمله مرگبار سال 2015 چاپ کرد ، در پاکستان ادامه یافت.

اعتراضات در این کشور پنجشنبه گذشته آغاز شد و جمعیت زیادی از مسلمانان فداکار را به محکومیت تمسخر کارتون ، هفته نامه طنز و حتی کل فرانسه دعوت کرد. روز دوشنبه ، هنگامی که حزب اسلامگرایان برای یک کنگره در این شهر جمع شدند ، یک اجتماع عظیم توسط جمعیت اولماسلام در پیشاور ترتیب داده شد.

دهها هزار طرفدار آن خشم خود را از این کارتونهای جنجالی خشمگین کردند. تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین از این رویداد که هم در روز و هم در شب گرفته شده است ، جمعیت عظیمی از مردم را نشان می دهد که در حال طغیان در شهر هستند.

https://www.youtube.com/watch؟v=kiG-J2q16zc

“اگر مردم غیر مسلمان از نمادهای اسلامی استفاده می کنند و مرتکب اعمال کفرآمیز می شوند ، نباید واکنش مردم ما را غیرمجاز اعلام کرد ،” رهبر حزب ، مولانا فضل الرحمن ، اظهار داشت.

تصمیم این مجله همچنین باعث واکنش عصبانی در سایر کشورهای مسلمان شد. روز سه شنبه ، رهبر معظم آیت الله علی خامنه ای ، ظهور مجدد تصاویر توهین آمیز را علامت گذاری کرد “گناه نابخشودنی” اضافه کردن که به وضوح نشان می دهد “خصومت و کینه توزی” علیه اسلام در غرب پناه گرفته است.

هفته گذشته شارلی ابدو کارتون های جنجالی را تجدید چاپ کرد و این به معنای آغاز محاکمه 14 مظنون بود که به حملات 2015 به دفتر هفته نامه طنز و سوپر مارکت کاشر Hyper Cacher منجر شد که منجر به کشته شدن 17 نفر شد.

اخبار مرتبط  فضانورد یک عکس خیره کننده از "چرخش" مرموز در اقیانوس آرام را فاش می کند - RT World News
همچنین در rt.com
‘پارس کردن ، سگ های فرانسوی را متوقف کنید!’: اعتراضات در پاکستان به دلیل چاپ مجدد کارتون حضرت محمد (ص) توسط چارلی ابدوفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *