دولت اتریش محافظت از کلیساها را پس از حمله وین در آستانه کریسمس افزایش می دهد – اخبار جهانی RT

اتریش با ترس از حملات کپی پس از آنکه یک فرد مسلح اسلامگرا در اوایل این ماه در وین پایتخت ، چهار نفر را کشته بود ، تقویت امنیت در کلیساها و سایر مکانهای عبادی مذهبی را آغاز کرده است.

وزیر کشور کارل نهامر روز پنجشنبه گفت که ممکن است مهاجم قصد داشته خانه های عبادت را نیز هدف قرار دهد.

“نمی توان منتفی دانست که مرتکب قصد داشته عمداً در کلیساها به دنبال قربانیان باشد” نهامر با استناد به یافته های تحقیق به خبرنگاران گفت. “بنابراین از امروز محافظت از امکانات کلیسا تقویت خواهد شد.”

در حال حاضر ، هیچ تهدید مشخصی برای عبادتگاهها وجود ندارد ، اما وزیر توضیح داد که امنیت در برابر حملات احتمالی کپی در “مرحله حساس” قبل از کریسمس در حال تشدید است.

نهامر گفت که پلیس بیشتری در مقابل کلیساها ، کنیسه ها و دیگر نهادهای مذهبی حضور خواهد داشت. وی همچنین بر لزوم “همبستگی اجتماعی” به “با هم با تروریسم مبارزه کنیم.”

به گفته وزیر ، افسران “واکنش سریع” و گشت های متحرک گروه وظیفه کبرا با وسایل نقلیه زرهی و تجهیزات سنگین در صورت تهدیدات تروریستی ، یا رویدادهایی که نمی توان حملات را منتفی دانست ، استفاده می شود.

اخبار مرتبط  کویت امیر جدید را قسم می دهد که نوید ثبات و امنیت در خاورمیانه را می دهد - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
رئیس ضد تروریسم وین پس از حمله مرگبار در پایتخت اتریش به حالت تعلیق درآمدگروه 60 عضوی که حمله 2 نوامبر را بررسی می کنند ، در حال تحقیق در مورد 21 نفر هستند و 10 مظنون به اتهام ارتباط با حمله وین بازداشت می شوند. عامل این حادثه ، مردی 20 ساله که در وین متولد و بزرگ شده بود ، پس از شلیک به عابران خیابان و بارها توسط پلیس کشته شد.

مقامات در اتریش اعتراف کرده اند که “اشتباهات غیرقابل تحمل” در مدیریت اطلاعات مهاجم انجام شده است. بر اساس گزارشی که وزارت کشور در سال 2019 منتشر کرد ، پلیس از “خطر مداوم و افزایش یافته” حملات تروریستی اسلامگرایان مطلع بوده است. این سازمان نسبت به “افزایش خطر حملات با انگیزه اسلامگرایان” در اروپا توسط مجرمان فردی رادیکال یا به طور مستقل هشدار داد گروه های کوچک

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *