دولت ایرلند برای عذرخواهی پس از تحقیقات نشان می دهد “مرگ و میر نوزادان وحشتناک” در خانه های مادر و نوزاد تحت مدیریت کلیسای کاتولیک و ایالت – RT World News

وزیر ایرلند روز سه شنبه تأیید کرد ، دولت ایرلند رسماً عذرخواهی می کند پس از گزارش جدیدی که دردی را که مادران مجرد و فرزندان آنها در خانه های تحت اداره کلیسا و محلی تجربه کرده اند ، شرح می دهد.

آ “فرهنگ خفقان آور ، ظالمانه و زن ستیز به طور وحشیانه” وزیر کودکان ایرلند ، رودریک اوگورمن ، در بیانیه ای که پس از تحقیق رسمی در مورد سایت ها منتشر شد ، گفت: برای دهه ها در چنین موسساتی وجود دارد.

کمیسیون تحقیق گفت که آن را پیدا کرد “سطح وحشتناک مرگ و میر نوزادان” در سراسر خانه ها ، حداقل با مرگ 9000 کودک.

O’Gorman افزود كه دولت از افراد خاص كه گزارش گسترده مربوط به میزان رنج و مرگ در خانه ها برجسته شده است ، پشتیبانی مالی خواهد كرد.

وی افزود ، تصویب قانونی که اجازه نبش قبر بقایای کودکان دفن شده در خانه ها را نیز فراهم می آورد ، و در صورت امکان ، شناسایی می شوند.
همچنین در rt.com
مرگ 9000 نوزاد در خانه های ایرلند برای مادران غیرجاری ثابت می کند که زنان از نظر کلیسای کاتولیک ارزش کمی داشتندخانه های مادر و نوزاد ایرلند در قرن 19 و 20 برای زنان و دختران باردار خارج از ازدواج ، از جمله قربانیان تجاوز جنسی ایجاد شده است. آخرین موسسه در دهه 1990 بسته شد.

شرایط وحشتناک این خانه ها پس از کشف یک گور دسته جمعی از اجساد 796 نوزاد در یکی از خانه های شهر Tuam در ایرلند غربی در سال 2017 ، پس از تحقیق یک مورخ محلی ، کاترین کورلس ، توجه جهانیان را به خود جلب کرد.

اخبار مرتبط  ظریف به RT (ویدئو) گفت: تحریم های ایالات متحده به پاسخ Covid-19 ایران آسیب می رساند و به "تروریسم پزشکی" می رسد - RT World News

روز سه شنبه ، دولت ایرلند گزارشی از کمیسیون تحقیق در مورد خانه های مادر و نوزاد را در 2،865 صفحه منتشر کرد که در آن 18 شرایط از سال 1922 تا 1998 بررسی شده است.

این چندین خرابی را در برخی از خانه ها ، از جمله شیوع حصبه ، مواد غذایی که ذکر شده بود ، ذکر کرد “برای مصرف مناسب نیست” و سو abuse استفاده از برخی از “زندانیان” با یک مثال ذکر شده از مادر دو فرزند که باردار شده است “ظاهراً توسط یک” زندانی “مرد.”
همچنین در rt.com
رئیس پلیس لندن پس از گزارش چرخه “آرام” جانسون در پارک المپیک گفت ، دوچرخه سواری PM “خلاف قانون نبود”در این گزارش آمده است که میزان مرگ و میر در خانه های مادر و نوزاد تقریباً دو برابر متوسط ​​کشوری برای کودکان نامشروع در سال های 1945 و 1946 بوده است.

کمیسیون گفت که حدود 9000 کودک در این م theسسات – 15 درصد از کسانی که در آنجا زندگی می کردند – جان خود را از دست دادند و افزود که مقامات محلی و ملی از میزان بالای مرگ مطلع شدند.

خانه های مادر و نوزاد در توام و شهر کیلروش از بدترین نمونه های شناسایی شده در این گزارش هستند ، “شرایط جسمی وحشتناک” نهادها در هر دو زمینه

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *