دولت ترکیه کاریکاتور “مشمئز کننده” شارلی ابدو را نشان می دهد که اردوغان را “در خلوت” نشان می دهد – RT World News

آنکارا پس از انتشار مجله طنز فرانسوی در صفحه نخست کاریکاتور رئیس جمهور رجب طیب اردوغان ، در میان تنش های فرهنگی بین فرانسه و کشورهای مسلمان ، شارلی ابدو را به تبلیغ نفرت متهم کرد.

این کارتون نشان می دهد که رهبر ترکیه در حالی که دامن زنی باحجاب را بلند می کند ، لباس زیر خود را با یک قوطی آبجو در آغوش می کشد و پشت او را نشان می دهد.

“اوه پیامبر!” کارتون اردوغان فریاد می زند. چارلی ابدو این کاریکاتور را زیرنویس کرد: “اردوغان: در خلوت ، او بسیار خنده دار است.”

معاون رئیس جمهور ترکیه فوات اوکتای با انتقاد از جلد مجله ، جامعه جهانی را به این کار دعوت کرد “علیه این رسوایی صحبت کنید.”

“شما نمی توانید با پنهان شدن در پشت آزادی عقیده ، کسی را فریب دهید! من انتشار غیراخلاقی پارچه غیر قابل توجیه فرانسه درباره رئیس جمهورمان را محکوم می کنم. “ او توییت کرد.

Fahrettin Altun ، مدیر ارتباطات کشور ، با پیشنهاد جسارت مجله توسط دولت فرانسه ، یک قدم فراتر رفت.

“دستور کار ضد مسلمان رئیس جمهور فرانسه ماکرون در حال بار دادن است! چارلی ابدو فقط یک سری کارتون های به اصطلاح پر از تصاویر حقیر که ظاهراً از رئیس جمهور ما منتشر شده است. ما این مشمئز کننده ترین تلاش این نشریه برای گسترش نژادپرستی و نفرت فرهنگی خود را محکوم می کنیم. “ او نوشت.

سخنگو در یک سلسله توییت های پیگیرانه تکرار کرد که ترکیه مخالف است “هرگونه اقدام تروریستی به نام اسلام”.

“با این حال ، ما در برابر حملات نفرت انگیز به فرهنگ و دین خود ساکت نخواهیم ماند ، از هر کجا که باشد ،” آلتون نذر کرد.

جلد مجله تحریک آمیز در میان اختلافات لفظی مداوم بین اردوغان و امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، به دنبال قتل تکان دهنده معلم مدرسه فرانسوی ساموئل پاتی ، که پس از تقبیح جامعه مسلمانان محلی به دلیل تدریس دروس آزادی بیان توسط یک پناهنده چچنی سر بریده شد ، منتشر می شود. که شامل کارتون های شارلی ابدو از حضرت محمد بود.

اخبار مرتبط  کشاورزان هندی در اعتراض به لوایح بحث برانگیز تجارت غلات ، جاده ها و راه آهن را مسدود کردند - اخبار جهانی RT

ماکرون با برخورد با افراط گرایی اسلامی قول داده است که ارزشهای سکولار را حفظ کند و بگوید فرانسه این کار را خواهد کرد “کاریکاتورهای خود را رها نکنیم.” اظهارات وی موجب واکنش تند در سراسر کشورهای اسلامی شد. اردوغان خود ظرفیت ذهنی ماکرون را زیر سوال برده و از هموطنان خود خواسته است محصولات فرانسوی را تحریم کنند.
همچنین در rt.com
وزیر کشور فرانسه در مورد “تهدید تروریستی” در میان “نبرد با ایدئولوژی اسلام گرایان” هشدار دادشارلی ابدو در گذشته به دلیل کارتون های آتش زا مورد هدف قرار گرفته بود. در سال 2015 ، 12 نفر هنگام حمله تروریستهای اسلامگرا به دفاتر مجله در پاریس کشته شدند. این مجله از آن زمان مکان خود را تغییر داده و آدرس جدید به دلایل امنیتی مخفی نگه داشته می شود. در اوایل سال جاری ، شارلی ابدو برخی از کارتون های خود را تجدید چاپ کرد. اندکی بعد مردی چاقوکش در خارج از دفاتر قبلی مجله دو نفر را مجروح کرد. این حمله به این صورت مارک شد “عملی تروریسم اسلامگرا” توسط وزیر کشور فرانسه.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *